Strona główna / Wieści z gmin / Nagrody dla mirzeckich prymusów

Nagrody dla mirzeckich prymusów

To pierwsze wręczenie nagród w historii gminy, a każdy nagrodzony otrzymał po 300 zł stypendium. Mają one charakter motywacyjnej nagrody finansowej, przyznawanej wybitnie uzdolnionym uczniom za osiągnięcia w konkursach o zasięgu wojewódzkim, krajowym lub międzynarodowym, absolwentom kończącym naukę ze średnią ocen co najmniej 5,0 i wynikiem z egzaminu końcowego co najmniej 80 procent, uczniom posiadającym udokumentowane osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe o randze co najmniej wojewódzkiej za dany rok szkolny.

W miniony poniedziałek, 24 czerwca br., uzdolniona młodzież z gminy Mirzec odebrała nagrody z rąk wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna oraz Anny Kawalec, przewodniczącej Komisji zdrowia, oświaty i kultury. Za doskonałe wyniki w nauce i wysokie noty osiągnięte podczas egzaminów nagrodzeni zostali: Gabriela Majstrak, Monika Duś i Piotr Małek ze Szkoły Podstawowej w Mircu, Mateusz Parszewski ze Szkoły Podstawowej w Małyszynie oraz Weronika Mirota i Julia Barszcz – uczennice Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym.

Nagrody za udokumentowane osiągnięcia naukowe, artystyczne oraz sportowe o randze co najmniej wojewódzkiej otrzymali: Daniel Gizan ze Szkoły Podstawowej w Małyszynie, Adam Rafalik ze Szkoły Podstawowej w Osinach oraz uczniowie SP w Mircu: Maciej Kosno, Maciej Piątek, Wioletta Kwapisz, Igor Serafin i Mikołaj Borowiec.

Włodarz gminy Mirzec oraz przewodnicząca komisji gratulowali nagrodzonym uczniom wyników w nauce, osiągnięć sportowych i sukcesów artystycznych, życząc im wspaniałych wakacji i powodzenia w kolejnym roku szkolnym. Gratulacje odebrali również rodzice zdolnych młodych ludzi.

(azab)

fot. UG Mirzec

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *