Strona główna / Wieści z gmin / Pieniądze dla szkół w gminach

Pieniądze dla szkół w gminach


  Wsparcie przeznaczone jest na rozbudowę lub modernizację istniejącej infrastruktury sportowej i dydaktycznej szkół podstawowych. Ich zakres obejmuje również wyposażenie w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne pracowni.

W gminie Mirzec projektem zostanie objętych 8 szkół podstawowych: w Trębowcu, Gadce, Tychowie Starym, Małyszynie, Jagodnem, Osinach, Tychowie Nowym i Mircu. Doposażone będą szkolne pracownie matematyczno-przyrodnicze i zmodernizowane boiska przy szkołach podstawowych w Jagodnem i Trębowcu. Realizacja projektu ma kosztować 713 943,71 zł, zaś kwota dofinansowania opiewa na 499 760,60 zł. Prace mają zostać zakończone do końca 2021 roku.

W gminie Pawłów projektem zostaną objęte 4 szkoły podstawowe: w Godowie, Szerzawach, Rzepinie oraz Pawłowie. Projekt przewiduje rozbudowę Szkoły Podstawowej w Godowie oraz  doposażenie szkół podstawowych w Rzepinie, Szerzawach i Pawłowie w pomoce dydaktyczne do pracowni matematyczno-przyrodniczych. Całkowita wartość inwestycji wynosi 3 153 305,63 zł, a kwota dofinansowania to 763 377,22  zł. Projekt ma zostać zrealizowany do końca sierpnia 2022 roku.

 

(ab)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *