Strona główna / Wieści z gmin / Termomodernizacja zgodnie z planem

Termomodernizacja zgodnie z planem

Zakończyły się już prace przy ociepleniu fundamentów budynku podstawówki w Tychowie Starym, wymienione zostały wszystkie okna oraz drzwi zewnętrzne, wykonana została także opaska wokół budynku. Obecnie ocieplane są ściany od strony wschodniej. W zakresie prac jest też pokrycie ich tynkiem elewacyjnym, wymiana pieca centralnego ogrzewania na gazowy oraz systemu c. o. Ocieplany jest strop nad nieogrzewanym poddaszem oraz montowana instalacja fotowoltaiczna na dachu budynku. Inwestycja w Tychowie Starym to koszt 873.300 złotych.

W Szkole Podstawowej w Jagodnem ocieplono już fundamenty budynku, trwa ocieplanie ścian, które następnie zostaną pokryte tynkiem elewacyjnym. Wokół budynku zostanie ułożona opaska. W zakresie prac jest również ocieplenie stropu nad stropodachem, wymiana instalacji centralnego ogrzewania i montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu. Koszt prac w Jagodnem to 693.804 zł.

Również w szkole w Mircu oraz budynku Urzędu Gminy prowadzone są prace termomodernizacyjne. Zakres robót w budynku szkoły obejmuje wymianę pieca na gazowy, systemu centralnego ogrzewania, ocieplenie ścian zewnętrznych i wykonanie elewacji, docieplenie fundamentów, wykonanie opaski wokół budynku oraz docieplenie stropu nad nieogrzewanym poddaszem. Na dachu budynku zostanie zamontowana instalacji fotowoltaiczna. Natomiast w urzędzie zakres prac jest mniejszy. Ocieplone zostaną ściany budynku i zamontowana instalacja fotowoltaiczna na dachu. Koszt robót w obu budynkach to 1.463.700 złotych.

Prace na wszystkich obiektach mają się zakończyć do 15 sierpnia br.

(azab)

fot. UG Mirzec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *