Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Gazeta młodych 1 lipca 2019

Wyjątkowy rok nauki

W ZSZ nr 2

Sześćdziesiąt sześć świadectw z czerwonym paskiem odebrali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. Trzydziestu pięciu z nich uzyskało średnią ocen powyżej 5,0. Wręczono również ponad 300 dyplomów!

Zakończenie roku szkolnego „na Maja” zainaugurowała msza święta odprawiona w kościele p.w. Wszystkich Świętych, w której uczestniczyła młodzież z klas I – III ZSZ nr 2. Bezpośrednio po niej uczniowie udali się do gmachu szkoły, by uroczyście zakończyć naukę w kolejnym roku szkolnym.

Dyrektor placówki Grażyna Małecka w telegraficznym skrócie podsumowała miniony rok szkolny i wielokrotnie podkreśliła, że był on wyjątkowy. Dowodem tego była ilość świadectw z czerwonym paskiem, wyróżnień i dyplomów. Zwróciła uwagę na ogromne zaangażowanie uczniów w życie szkoły oraz akcje charytatywne i dobroczynne, jak praca w wolontariacie, czy honorowe oddawanie krwi. Także na sukcesy sportowe uczniów, którzy osiągają znakomite wyniki na arenie miejskiej i powiatowej.

Na zakończenie w stronę grona pedagogicznego oraz uczniów popłynęły wakacyjne życzenia od dyrekcji szkoły, a podczas nieoficjalnej części spotkania młodzież oraz nauczyciele mieli okazję wysłuchać występu, Łukasza Gębury, ucznia ZSZ nr 2, który śpiewając jeden z wakacyjnych hitów, wprowadził wszystkich w kanikułowy nastrój!

(mac)

fot. FB/Samorząd ZSZ nr 2