Strona główna / Wieści z gmin / „Żyj bezpiecznie i …”
rbt

„Żyj bezpiecznie i …”

  Na boisku sportowym spotkali uczniowie klas VI – VIII i nauczyciele ze szkół podstawowych  w Brodach, Lubieni, Adamowie, Lipiu, Stykowie oraz gimnazjaliści i uczniowie klas IV – V ze szkoły w Rudzie. Organizatorem była pedagog szkolny Beata Kryzińska. Duże zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży wzbudziła wspólna zabawa w rytmie Zumby,  poprowadzona przez Barbarę Koszarską – trenera fitness.

Uczniowie reprezentujący poszczególne szkoły zrobili tematyczne plakaty i wyruszyli z nimi na wspólny przemarsz ulicami Rudy, wyrażając sprzeciw wobec przemocy, uzależnieniom i agresji. Rozdawali też ulotki profilaktyczne mieszkańcom. Na zakończenie odbyła się debata na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Uczniowie i zaproszeni goście wypowiadali swoje opinie i spostrzeżenia na temat zagrożeń w sieci, coraz częstszego „hejtu”, przyczyn i następstw agresji, zapoznawali zebranych z instytucjami, gdzie można szukać pomocy w sytuacjach trudnych, promowali zdrowy styl życia. Sprawdzili też w konkursie swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa.    Zdrowe przekąski, warzywa, owoce i wodę mineralną sfinansował Urząd Gminy w Brodach, również atrakcyjne upominki dla uczestników happeningu.

Głównym celem projektu było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problem przemocy w mediach społecznościowych, zagrożeń wynikających z niewłaściwych zachowań, zachęcanie do poznawania alternatywnych form spędzania czasu wolnego, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień, propagowanie aktywnego i zdrowego życia oraz integracja dzieci z terenu gminy Brody. Uczestniczyli w nim goście z gminnych instytucji: Dorota Grudnicka – Glina, dyrektor CUW,  Martyna Kutera – kierownik GOPS, Robert Sowiński z Komisariatu Policji, Mariusz Murzyn – sołtys wsi Ruda oraz Ryszard Kutera – prezes Stowarzyszenia Społeczno – Profilaktycznego „Rodzina” w Brodach. Opiekę medyczną nad uczestnikami sprawowała Irena Szwed – pielęgniarka NZOZ Panaceum w Brodach.

(rd)

fot. ZSP Ruda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *