Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Rozrywka i kultura 5 lipca 2019

„Człowiek od dinozaurów”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na wernisaż wystawy „KAROL SABATH – człowiek od dinozaurów”, który odbędzie się w piątek 12 lipca 2019 r., o godz. 17.00 w budynku Wieży Ciśnień.

Wystawa prezentuje postać pana Karola Sabatha – biologa, paleontologa, popularyzatora nauki, paleoartystę. Ukończył biologię na Uniwersytecie Śląskim w 1986 r. Od tego roku pracował w Instytucie Paleobiologii PAN, w tym w Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN w Warszawie, a od 2001 roku także w Muzeum Geologicznym Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie. Był autorem prac naukowych, tłumaczem, redaktorem, konsultantem, recenzentem i ilustratorem setek artykułów popularnonaukowych i książek o tematyce przyrodniczej, współtworzył serwisy: www.ewolucja.org, www.paleontologia.pl, www.dinozaury.com. Był jednym z redaktorów kwartalnika „Acta Palaeontologica Polonica”.

Prezentowana wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Geologicznego PIG-PIB oraz Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN w Warszawie. Na wystawie wykorzystano eksponaty z kolekcji Instytutu Paleobiologii PAN Warszawie.

Wstęp wolny !