Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
W numerze 8 lipca 2019

„Concentus” gotowy do koncertów

Nauczycielski Chór Kameralny "Concentus", działający od 30 lat pod patronatem Międzygminnego Oddziału ZNP w Starachowicach, wziął udział w wyjazdowych warsztatach muzycznych.

 

Śpiewający nauczyciele po raz kolejny gościli w pensjonacie Kazimiery i Jerzego Grzejszczyków „Pod Bukiem” w Śniadce. Zorganizowanie tam warsztatów możliwe było dzięki funduszom pozyskanym z projektów: „Wspieranie różnych form działalności kulturalnej na terenie Gminy Starachowice”, które zapewnił Urzędu Miejski oraz „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji; Wspieranie przedsięwzięć artystycznych o charakterze regionalnym i ponadregionalnym” pozyskanym ze Starostwa Powiatowego.

Udział w warsztatach miał na celu przygotowanie chórzystów do cyklu koncertów, które zaplanowane są na najbliższe miesiące. Chór „Concentus” pod kierownictwem Krystyny Kowalczyk wraz z chórem „Ziemia Mirzecka”, którego dyrygentem jest Piotr Gąsowski, zaprezentują na nich utwory muzyki ludowej.

We wrześniu br. koncerty tematycznie poświęcone będą 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz 100 – leciu odzyskania Niepodległości.

(kik)