18.5 C
Starachowice
wtorek, 7/07/2020

Ku przestrodze…

 

Na czym ona właściwie polega? Ofiara otrzymuje na Facebooku wiadomość z prośbą o podanie kodu BLIK. Zapewne nie byłaby taka skora do dzielenia się tą informacją, gdyby nie fakt, że nadawcą jest ktoś „bliski”. Znajomy prosi o pomoc przy dokonaniu płatności (tu możliwe są różne scenariusze, ale zazwyczaj opisywana sytuacja jest pilna i nieprzewidziana). Ofiara decyduje się więc na pożyczenie pieniędzy, wierząc, że otrzyma później przelew na konto z odpowiednią kwotą… A później odkrywa, że jest uboższa o kilkaset złotych. a żaden znajomy nigdy nie prosił jej o taką przysługę.

Jakim cudem? Oszuści bardzo przekonująco podszywają się pod znajomych swych ofiar i w ten sposób wyłudzają pieniądze. Nasza czytelniczka również otrzymała taką podejrzaną wiadomość. Zachęcamy do zapoznania się z treścią tej konwersacji oraz zachowania czujności. Niestety, nasza chęć spełnienia dobrego uczynku może zostać przez kogoś perfidnie wykorzystana.

(ds)

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: 4 zachorowania, 16 ozdrowień w regionie. Wśród zakażonych 2 dziewczynki...

Ministerstwo Zdrowia we wtorkowym (7 lipca) komunikacie potwierdziło 257 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x