Strona główna / W numerze / Tureckie doświadczenia naszych pedagogów

Tureckie doświadczenia naszych pedagogów

 

„Innowacyjne metody nauczania – sposobem na zredukowanie absencji uczniów”, to cel projektu, w którym uczestniczyli nauczyciele z ZSZ nr 1. Przez osiem dni wymieniali się doświadczeniami z nauczycielami z Turcji, Francji, Rumunii i Włoch. Reprezentanci każdego z państw przedstawili różne metody edukacyjne, których wykorzystanie może uatrakcyjnić lekcje, a co za tym idzie, zredukować absencję uczniów w szkole.

Drużyna turecka, jako gospodarze, przedstawiła sposób wykorzystania filmów w edukacji, polska ekipa zajęła się tematem wykorzystywania „dramy na lekcjach”, rumuńska musiała się zmierzyć z tematem „odwróconej klasy”, a włoska prezentowała sposób interaktywnej nauki i mapy koncepcyjnej. Francuzi zajęli się natomiast tematem wykorzystanie wyników nauczania. Bardzo ciekawym doświadczeniem okazały się warsztaty artystyczne wykonywania obrazków „Hebrew Art”. Instruktorem była uczennica tamtejszej szkoły. Każdy z nauczycieli przywiózł z Turcji własnoręcznie wykonane dzieło.

Pobyt w tym kraju okazał się ciekawą lekcją historii. Nie obyło się bez zwiedzania takich miejsc jak: Troja, Assos, wyspa Bozcaada, Ayvalik oraz największego i najludniejszego miasta w Turcji Stambułu, z jego najsłynniejszymi zabytkami: Hagia Sofia, Błękitny Meczet, Topkapi. Nauczyciele wrócili do Starachowic bogatsi o nowych przyjaciół, wiedzę i doświadczenie, które na pewno wykorzystają w swojej pracy już od września. Wtedy też, z rewizytą przyjadą do Starachowic uczestnicy projektu z innych krajów.

(mac)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *