Strona główna / Informacje sportowe / Kamienna z nowym zarządem

Kamienna z nowym zarządem

 

Sezon 2018/2019 w IV lidze świętokrzyskiej Kamienna Brody zakończyła na ostatniej pozycji w tabeli, spadając do Klasy Okręgowej. W 34. rozegranych meczach zdobyła tylko 18 pkt., ze stratą 65 pkt. do lidera tabeli Korony II Kielce, odniosła jedynie 3 zwycięstwa, 9 spotkań zremisowała, a 22 przegrała. Nie pomogły wzmocnienia i zmiana trenera. Teraz trwają rozmowy o tym, kto poprowadzi drużynę, bowiem Tomasz Dymanowski, dotychczas szkoleniowiec Kamiennej Brody, wrócił do Łysicy Bodzentyn. Członkowie zarządu klubu zrzekli się pełnienia swoich funkcji.

Zmiany w piłkarskim zespole z Brodów rozpoczęto od Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Sportowego „Kamienna” 2 lipca br., na którym wybrano nowy zarząd. Prezesem został Artur Ciura – nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Lipiu, zastępcą jest dh Maciej Lech z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stykowie, a w skład Zarządu weszli także: Patrycja Gałka – główna księgowa Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej (skarbnik), Michał Karwacki – pracownik Urzędu Gminy Brody (sekretarz) oraz Mateusz Rynio z OSP w Lubieni (członek zarządu).

W obradach uczestniczyła wójt gminy Brody, Marzena Bernat i trzynastu radnych gminy Brody.  Podsumowano dotychczasowe wsparcie, jakie gmina udzieliła stowarzyszeniu. Pani wójt przypomniała, że w ubiegłym roku przekazano dotacje wynoszące 105 tys. zł i podziękowała ustępującemu zarządowi za pracę na rzecz rozwoju piłki nożnej a także za wkład w promocję gminy Brody na terenie województwa.

W poprzednim w zarządzie zasiadali: Mirosław Świrta – prezes, Michał Karwacki – zastępca, Mirosław Zięba – skarbnik, Jacek Świtoń – sekretarz oraz Hubert Stachura – członek zarządu.

(az)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *