Strona główna / Wieści z gmin / Podróż za jeden uśmiech

Podróż za jeden uśmiech

 

Marzenia o kąpieli w ciepłym morzu, plażowaniu nad Morzem Czarnym, wieczorach w hotelowym basenie i wycieczkach do starożytnych zabytków spełniło się dzięki sponsorowi i pomysłodawcy wyprawy, Andrzejowi Gołydze. Ten przedsiębiorca i syn byłej dyrektor szkoły w Rudzie opłacił przelot i pobyt w hotelu Diamond w Słonecznym Brzegu w Bułgarii grupce gimnazjalistów wraz z opiekunami. Kierował się sentymentem do szkoły, którą prowadzili w przeszłości jego mama i dziadek oraz chęcią uczczenia stulecia placówki, które obchodziliśmy w bieżącym roku szkolnym.

Na tę podróż marzeń uczniowie zabiegali całe pierwsze półrocze, zdobywając jak najlepsze oceny i angażując się w działania społeczne na rzecz szkoły, środowiska lokalnego, zwierząt, biorąc udział w konkursach. Szczęśliwa piętnastka pod opieką dyrektor Ewy Stawiarskiej i nauczycielki Marii Cząstki wyruszyła na wyprawę do Bułgarii.

– Oprócz hotelowo – plażowej sielanki młodzież zwiedziła Nessebar – starożytne miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz zabytkowe miasto Sozopol, gdzie uczestnicy mogli podziwiać cerkwie i wykopaliska archeologiczne. Niezapomniana była piesza wyprawa wzdłuż odcinka wybrzeża Morza Czarnego do Nessebaru, ale także obiad w Sozopolu złożony tylko z dań specyficznych dla Bułgarii – relacjonują GAZECIE.

Gimnazjaliści z Rudy osobiście podziękowali Andrzejowi Gołydze na spotkaniu w sali konferencyjnej hotelu, gdzie darczyńca opowiadał młodzieży o swej drodze kariery i losach, czym zapewne zmotywował uczniów do nauki i pracy. Wspólny spacer uliczkami miasta był miłym akcentem po podziękowaniach i zdjęciach.

Opaleni, wypoczęci i zadowoleni wrócili do domów. Podkreślają, że nigdy nie zapomną tej wspólnej wyprawy i są wdzięczni sponsorowi i swoim opiekunom za tydzień tak beztroskiego wypoczynku.

Było dużo zwiedzania

(sr)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *