Strona główna / Aktualności / Przeprosiny i odszkodowanie dla byłego dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych

Przeprosiny i odszkodowanie dla byłego dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych

W oświadczeniu opublikowanym m.in. w Gazecie Starachowickiej, Zarząd Powiatu oznajmia, że rozwiązanie umowy z dyrektorem Leszkiem Śmigasem za wypowiedzeniem było bezzasadne, a zarzuty podane w piśmie wypowiadającym umowę o pracę i Uchwale Zarządu Powiatu okazały się niesłuszne.

Leszkowi Śmigasowi zostało wypłacone odszkodowanie z tytułu nieuzasadnionego wypowiedzenia umowy o pracę. Jednocześnie Zarząd Powiatu przeprosił byłego dyrektora za sposób rozwiązania współpracy oraz podziękował za długoletnie zaangażowanie i wkład w rozwój infrastruktury drogowej na terenie powiatu.

Jaka będzie kwota odszkodowania wypłaconego byłemu dyrektorowi ZDP?

– Panu Leszkowi Śmigasowi zostanie wypłacone odszkodowanie w wysokości stanowiącej równowartość 3 – miesięcznego wynagrodzenia – mówi Gazecie Anna Ciesielska, rzecznik Zarządu Powiatu. – Starostwo Powiatowe nie jest zobowiązane do poniesienia kosztów sądowych zakończonego postępowania – dodaje.

Z racji tego, że Leszek Śmigas nie jest już dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach, nie można podać wysokości odszkodowania, jakie zostało mu wypłacone. Na podstawie oświadczenia majątkowego za poprzedni rok, można przypuszczać, że będzie to kwota ok. 26 tysięcy zł.

 

fot. archiwum Gazety

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *