Strona główna / Informator UM / Parkowa przestrzeń przechodzi metamorfozę

Parkowa przestrzeń przechodzi metamorfozę

 

– Rewitalizacja Parku Miejskiego, to aktualnie jedna z największych inwestycji realizowanych przez Gminę Starachowice – informuje prezydent miasta Marek Materek. – Koszt tego przedsięwzięcia to ponad 12, 5 mln zł. Na ten cel pozyskaliśmy dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 z dwóch działań: „Ochrona i wykorzystanie obszarów cennych przyrodniczo” oraz „Rewitalizacja – lepsze życie w Starachowicach, mieście, które znalazło pomysł na siebie”.

Inwestycję wykonuje wyłoniona w przetargu firma Freedom. Zgodnie z projektem, zaplanowano tu szereg działań, które odmienią starachowicki park, będzie nawiązanie do historii tego miejsca ale będzie także wiele nowoczesnych rozwiązań.

– Prace w parku  trwają od kilku miesięcy i pierwsze efekty są już widoczne. W części parku, od strony ul. Radomskiej, trwa budowa obiektu gastronomicznego, na dachu którego będzie się znajdował się taras widokowy  – mówi prezydent. –  Po zakończonej budowie, ogłosimy przetarg na dzierżawę tego obiektu. Tuż obok budynku zlokalizowane będą łąki kwietne, tu także swój początek będzie miała ścieżka żelaza. Rozpoczęto także remont, dawnej „chatki Baby Jagi”, zlokalizowanej przy wejściu do parku od strony ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Trwa budowa alejek parkowych w górnej części kompleksu, przy których staną ławki, kosze i oświetlenie parkowe. Wykonano także przyłącze, którym popłynie prąd do muszli koncertowej, która stanie w parku.

– Po zakończeniu wszystkich prac teren parku będzie przyjazny osobom w każdym wieku, tak jak przed laty – zapewnia prezydent.

Projekt zakłada także m.in.; modernizację głównych alejek i chodników, budowę ścieżki żelaza, montaż stołów do gier, stojaków rowerowych, budowę dog parku, rekonstrukcję wejścia do szybu kopalni Herkules. W parku, oprócz ławek, pojawią leżaki. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie, monitoring i punkty sieci Wi-Fi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *