Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 15 lipca 2019

Piraci ukarani


Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w pierwszy weekend lipca 5 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Wszyscy zostali ukarani.

 

Przepisy związane z wykroczeniem polegającym na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o 50 km/h w obszarze zabudowanym są zaostrzone i grożą za nie dotkliwe kary. Nic to, bo w pierwszy lipcowy weekend funkcjonariusze starachowickiej drogówki zatrzymali 5 kierujących, którzy popełnili to wykroczenie. Ukarano ich mandatem i zatrzymano im prawa jazdy na 3 miesiące.

– Niestety, od początku wakacji na drogach naszego kraju w wypadkach drogowych śmierć poniosło już ponad 170 osób. Apelujemy do kierujących pojazdami o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a w szczególności stosowania się do ograniczeń prędkości w trakcie wyjazdów i powrotów z wakacji. Pamiętajmy, że jadąc na upragnione miejsce wypoczynku nie musimy się spieszyć, lepiej dojechać później i bezpieczniej, niż nie dojechać w ogóle  – mówi st. sierż. Paweł Kusiak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

(azab)