28.1 C
Starachowice
sobota, 8/08/2020
Strona główna W numerze Platforma już wśród ludzi

Platforma już wśród ludzi

 

Zapowiedzianą przez liderów Platformy Obywatelskiej debatę nad swoim programem wyborczym poprzedzają spotkania w terenie. Pod hasłem „POrozmawiajmy na Wierzbnickim Rynku” odbyło się 11 lipca br. w Starachowicach, gdzie przyjechały posłanki Platformy Obywatelskiej: Marzena Okła – Drewnowicz, Monika Wielichowska i Joanna Mucha – od 2011 do 2013 minister sportu i turystyki.

– W Starachowicach jesteśmy na zakończenie naszego wspólnego dnia w regionie. To był bardzo pracowity dzień. Byliśmy wcześniej w Jędrzejowie, Pińczowie, Busku-Zdroju, Kielcach, Skarżysku. Rozmawialiśmy o różnych sprawach. Dowiadywaliśmy się o największych bolączkach – mówiła posłanka M. Okła – Drewnowicz.

– Rozmów było bardzo wiele. Raczej z dużą sympatią i przyjaźnią do nas ludzie podchodzą, ale też zawsze po tych pierwszych słowach, zaczynają się skarżyć. Głównie na służbę zdrowia. Na to, że nie można dostać się do specjalistów, że na rehabilitację czeka się rok albo dłużej – wymieniała posłanka Joanna Mucha dodając, że Platforma Obywatelska zaproponuje rozwiązania tych problemów.

Natomiast posłanka Monika Wielichowska nawiązała do rozmów o infrastrukturze drogowej.

– (…) która się buduje, ale przypomnę, że są to inwestycje, które rozpoczęli poprzednicy, poprzedni rząd. Pan minister Adamczyk postanowił nie wybudować niczego. Nie wybudował ani jednego kilometra autostrady. Nie buduje się mieszkań, choć szumnie zapowiadany był program „Mieszkanie+” – mówiła natomiast posłanka Monika Wielichowska.

Ze starachowiczanami rozmawiały o problemach Polaków: służbie zdrowia i wydłużających się kolejkach do lekarzy specjalistów, chaosie w rekrutacji do szkół średnich, braku leków w aptekach, szalejącej drożyźnie, wysokim ZUS dla małych przedsiębiorców i jeszcze podwyżki od nowego roku, braku lekarstw w aptekach oraz skutkach dla pacjentów likwidacji przez rządzących Polsko – Amerykańskich Klinik Serc w Starachowicach.

Sympatyków partii, którzy zjawili się na Rynku, interesował również pomysł Platformy Obywatelskiej na pokonanie w wyborach partii rządzącej.

– Najlepszą strategią wyborczą jest pokazanie, że jesteśmy lepsi, że mamy lepsze propozycje. Że to, co jest dobre, co ludziom się podoba, co zostało zrobione przez te ostatnie 4 lata – zachowamy. My potrafimy realnie rozwiązywać problemy. I to będziemy chcieli pokazać Polakom – odpowiedziała Joanna Mucha.

Były też indywidualne rozmowy

Miejscowy aktyw PO z parlamentarzystkami

(azab)

 

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x