Z raportów

 

                  Obłowił się w firmie

Z jednej ze starachowickich firm, w miniony poniedziałek (8 lipca br.) nieznany sprawca włamał się do szafki i ukradł wiertarko – wkrętarkę, wkrętarkę wraz z baterią oraz ładowarkę do baterii. Zgłaszający określił wartość strat na kwotę 4000 złotych.

 

                 Pośpiech ukarany mandatem

W poniedziałkowe popołudnie (8 lipca br.), na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego, Armii Krajowej i Iłżeckiej w Starachowicach, doszło do zderzenia aut osobowych. Kierujący samochodem marki jaguar nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej w wyniku czego doszło do kolizji z peugeotem. Kierowcy byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem.

 

                  9 – latka potrącona na pasach

Przed godziną 10.00, we wtorek, 9 lipca, na przejściu dla pieszych, na wysokości Bistro przy al. Armii Krajowej w Starachowicach, kierujący volkswagenem polo 76-letni mężczyzna potrącił dziewczynkę znajdującą na przejściu dla pieszych. Dziecko zostało zabrane do szpitala w Kielcach na obserwację. Przyczyny zdarzenia są ustalane przez starachowickich funkcjonariuszy policji.

 

                           Senior nie ustąpił przejazdu

Na skrzyżowaniu ulicy Kopalnianej i Leśnej w Starachowicach, we wtorkowe południe (9 lipca br.), doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierujący oplem 80 – latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na rondzie, doprowadzając do zderzenia z audi, którym jechał 50 – latek. Obaj mężczyźni byli trzeźwi, a sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.

 

                       Motocyklistka w szpitalu

W Lubieni, na prostym odcinku drogi, we wtorkowy późny wieczór (9 lipca br.), 19 –latka na motocyklu yamaha, jadąc od strony Starachowic w kierunku Lubieni, podczas manewru skrętu w lewo, zderzyła się z mercedesem kierowanym przez 55-latka. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kobieta z obrażeniami została zabrana do szpitala.

 

                     Najechał na tył auta 

Do kolizji ciągnika siodłowego marki volvo i samochodu osobowego Kia doszło w w minioną środę (10 lipca br. ) w pobliżu stacji paliw na Al. Niepodległości w Starachowicach. 37 – letni mężczyzna kierujący volvo nie dostosował prędkości do warunków panujących drodze, w wyniku czego najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Kia, za kierownicą którego siedział 21 – latek. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Kierowca volvo otrzymał mandat karny.

Straciła panowanie

13 lipca br. po godz 10.30 na ul. Łysogórskiej w Wilkowie (gmina Bodzentyn), 27 – latka, jadąca citroenem C 4 w kierunku Św. Katarzyny, straciła panowanie nad autem i na łuku drogi zjechała na lewy pas ruchu, gdzie zderzyła się z VW touranem, kierowanym przez mężczyznę lat 40. W efekcie VW uderzył w przepust wodny posesji. Kierowcy byli trzeźwi, a 40 –latek doznał niegroźnych obrażeń.

 

Fatalne uderzenie

W tym samym dniu tuż przed godz. 19.00 w Nowej Słupi, mężczyzna l. 62, wyjeżdżając zaprzęgiem konnym z budynku gospodarczego stodoły, siedząc na furze ze snopkami słomy, uderzył głową o belkę znajdującą się nad wrotami stodoły i upadł na ziemię. Nieprzytomnego LPR przetransportowało do szpitala. Doznał poważnego urazu kręgosłupa.

Ukradli tonę borówek          

W minioną sobotę, 13 lipca po godz. 19.00, poszkodowany zgłosił policji, że z nieogrodzonego pola w gminie Pawłów ktoś zerwał z krzaków i wywiózł prawie 1000 kg amerykańskiej borówki. Stratę właściciel oszacował na 15 000 złotych.

 

(azab)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *