Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 16 lipca 2019

Julia Ofman ze srebrem, reszta biła rekordy

SKP Barakuda

Na Krytej Pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu rozegrano 7 lipca br. Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu. W zawodach uczestniczyło 452 zawodników ze 144 klubów.

W gronie najlepszych 15- latków z naszego regionu, jedyny medal (srebro) zdobyła w konkurencji 50 m stylem klasycznym zawodniczka SKP Barakuda, Julia Ofman. Nasza medalistka uzyskała na tym dystansie wynik 0:34,08, poprawiając rekord okręgu w kategorii juniorów 15,16 i 17-letnich. Bliska zdobycia medalu była również w finale na dystansie 100 m st. klasycznym, ale ostatecznie (1:14,74) rywalizację zakończyła na czwartym miejscu.

W finałach A oświęcimskich mistrzostw rywalizowała też dwójka innych podopiecznych Bartosza Staneckiego i Wojciecha Szlęzaka. Tomasz Kraczkowski rywalizację na dystansie 200 m w stylu klasycznym, z czasem 2:28,33, ukończył na czwartym miejscu, a na dystansach 50 (0:31,48) i 100 – metrowym (1:08,28) zajął szóste miejsca. Czasy uzyskane przez Tomka w seriach eliminacyjnych – 100 m (1:08,02) oraz 50 m (0:30,88), są rekordami okręgu w kategoriach juniorów 15 i 16-letnich. Medalistka ostatnich Zimowych Mistrzostw Polski, starachowiczanka Weronika Latała w finałach A, na dystansach: 50 m (0:29,60) oraz 100 m stylem motylkowym (1:07,00) również zajęła szóstą lokatę.

Nie spełniły się medalowe szanse sztafety dziewcząt Barakudy na dystansie 4 x 100 m stylem zmiennym. Popłynęły znakomicie (4:34,04), poprawiając rekordy okręgu na tym dystansie w kategoriach juniorów 15,16,16,18-letnich oraz seniorów, ale rywalki okazały się lepsze i nasze pływaczki sklasyfikowane zostały na czwartym miejscu. W drugim sztafetowym starcie (4 x 100 m stylem dowolnym) starachowiczanki, z wynikiem 4:14,87, zajęły szóste miejsce. Sztafeta chłopców na dystansie 4 x 100 m stylem zmiennym uplasowała się natomiast (4:21,28) na dziesiątej pozycji, ale ustanowiła rekord okręgu na tym dystansie w kategorii juniorów 15-letnich.