28.1 C
Starachowice
sobota, 8/08/2020
Strona główna W numerze Referendalny wniosek sprawdza komisja

Referendalny wniosek sprawdza komisja

 

Podczas poniedziałkowej (15 lipca br.) sesji Rady Miejskiej w Starachowicach powołano komisję doraźną, której zadaniem jest sprawdzenie zgodności wniosku mieszkańców o przeprowadzenie referendum z przepisami prawa. W jej skład wchodzą radni: Monika Nowak, Włodzimierz Orkisz, Mariusz Konarski i Marcin Sowula. W charakterze obserwatora w pracach komisji, z ramienia inicjatora referendum, uczestniczyć będzie Maria Derra. Na pierwszym posiedzeniu komisji doraźnej wybrano jej przewodniczącego, którym został radny Włodzimierz Orkisz.

–  Władze stowarzyszenia zawnioskowały też o protokół wieńczący prace komisji doraźnej i dopytywały o harmonogram prac organu stanowiącego w zakresie wniosku referendalnego. Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Walendzik zapewnił, że w terminie 30 dni od złożenia wniosku, Rada podejmie stosowne wiążące decyzje (tj. do 7 sierpnia 2019 r.) – relacjonował rozmowy prezes „Wrażliwych Społecznie” Paweł Lewkowicz.

Jak informowaliśmy w poprzednim numerze Gazety, w ciągu 30 dni musi zostać podjęta uchwała o zorganizowaniu referendum. Od tego momentu rozpoczyna się kampania referendalna. Samo głosowanie może się odbyć najpóźniej do 50 dni od dnia ogłoszenia uchwały Rady Miejskiej i nie może być połączone z wyborami powszechnymi.

(azab)

 

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x