Strona główna / Gazeta młodych / Rozśpiewane mirzeckie harcerki

Rozśpiewane mirzeckie harcerki

 

Za harcerzami są już przesłuchania na przeglądach konkursowych. Wzięły w nim udział zespoły „Happy” i 104 Artystyczna Drużyna Harcerska oraz indywidualnie wokalistki: Lena Spadło, Aleksandra Stompor, Zuzanna Gwóźdź, Karolina Niewczas, Wioletta Kwapisz i Julia Gwóźdź.

Oba zespoły zaśpiewały w koncercie „Gospodarze Gościom”. To duże wyróżnienie, ponieważ biorą w nim udział grupy, które na swoim koncie mają wcześniejsze sukcesy. Tak jest w przypadku zarówno zespołu „Happy”, jak i 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej, które w kwietniu wyśpiewały pierwsze miejsca podczas VII Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie” odbywającego się w Starachowicach. Nagrodą był właśnie udział w koncercie „Gospodarze Gościom” oraz w samym przeglądzie.

W sobotni wieczór (13 lipca br.), podczas koncertu „Gospodarze Gościom”, „Happy” zaprezentowało piosenkę „Jak przygoda to przygoda”, a 104 Artystyczna Drużyna Harcerska zaśpiewała „Drogę zna wiatr”. Te same utwory dziewczyny zaprezentowały podczas przeglądów konkursowych. Wyniki przeglądu zostaną ogłoszone podczas Koncertu Laureatów.

W skład 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej wchodzą: Maja Pastuszka, Diana Romanowska, Karolina Szara, Klaudia Seweryn, Diana Obara, Emilia Piętak, Zuzanna Surdy, Zuzanna Stompor, Wioletta Kwapisz, Dominika Piętak, Maja Piętak i Monika Duś. Zespół „Happy” tworzą: Alicja Kukla, Oliwia Pisarska, Oliwia Dolega, Laura Nobis, Ola Stępień, Karolina Niewczas, Lena Spadło, Julia Gwóźdź, Zuzanna Gwóźdź i Ola Stompor. Ich instruktorami muzycznymi są Małgorzata i Piotr Spadłowie.

(azab)

 

 

 

 

fot. Przemysław Sękowski

Własność zdj. Chorągiew Kielecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *