Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Gazeta młodych 29 lipca 2019

Dzieciakom ze „Skałki” uszło na sucho


To jedna z udanych pogodowo i rozrywkowo imprez wakacyjnych organizowanych przez Spółdzielczy Dom Kultury SSM. Stało się tak za sprawą licznego grona dzieci, ich opiekunów (rodziców, babć, dziadków), członków Rady Osiedla "Skałka": Marianny Stefankiewicz, Marka Gorzkowskiego, Pawła Niewczasa i Mariana Gęborka.

 

Pukali do wszelkich możliwych drzwi, za którymi spodziewali się życzliwych osób mogących wesprzeć inicjatywę wpływająca na poprawę funkcjonalności i estetyki osiedla. Tego osiedla, w którym przyszło im żyć i patrzeć na bezpiecznie bawiące się dzieci. Dla najmłodszych – chociaż nie tylko, zorganizowano w wakacyjną środę rysowanie kolorowymi kredami, maluchy świetnie rozbudzały w sobie instynkt łowiecki, a nieco starsi układali strategię zarobienia warcabowej damki.

„Kto żyw” to najatrakcyjniejsza zabawa angażująca wszystkich zabawowiczów bez względu na płeć, wiek, wzrost, wagę. Ale były również konkurencje skrupulatnie punktowane, jak chociażby „Piłka skacząca” na krótkim dystansie gdzie: 1 miejsce zdobył Paweł Resko, za nim uplasowała się Bogna Kutera, natomiast na trzecim miejscu zakończyła udział Patrycja Płusa. W rzutach do kaczek brały udział tylko dziewczęta, z których najwięcej kaczek upolowała Natalia Kot, a 2 miejsce z jednakową ilością punktów zdobyły: Julia Bałtowska wraz z siostrą Natalią. Były także rzuty do bramki z punktowanymi kieszeniami. Tutaj mistrzostwem wykazał się Ksawery Bębenek, drugie miejsce zdobyła Natalia Bałtowska, a trzecie przypadło Amelii Przybylskiej.

Wreszcie przyszedł czas na piłkę nożną. Mistrzowską drużyną osiedla „Skałka” w kopaną została „FC Drużyna” w składzie: Filip Kasperkiewicz, Tomek Wędziński, Kacper Koszarski, Olek Cichoń, Dawid Garbarczyk oraz Stanisław Śledziowski, który został też Królem Strzelców. Jedną z popisowych konkurencji zdominowanej przez chłopców była też czasówka przez tunel. Galop w iście tygrysim stylu zademonstrował Marcel Kasperkiewicz, kapkę wolniej kłusował na czworaka Piotrek Pisarski i najwolniejszy z czołówki Franio Grzegorski. Ostatnią z punktowanych dyscyplin był rzut do obszernych portek. Tutaj nie mieli sobie równych: Piotr Pisarski, Bogna Kutera, Julia Bałtowska i Natalia Bałtowska.

Zagramy w warcaby?

Tak właśnie wyglądają rzuty do tzw. portek

Piłka nożna, to twardy sport

OMAR