Strona główna / Bezpieczeństwo / Taktyczno – bojowe ćwiczenia strażaków

Taktyczno – bojowe ćwiczenia strażaków

 

W Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach ratownicy zapoznali się z budową obiektu oraz możliwościami wystąpienia potencjalnych zagrożeń. W założeniu ćwiczeń przyjęto pożar w jednym z pomieszczeń oddziału chorób zakaźnych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, strażacy sprawdzili pomieszczenia pod kątem znajdujących się tam osób i ugasili pożar z samochodu. W ćwiczeniach udział brało 4 zastępy JRG Starachowice w sumie 13 osób.

W centrum handlowym Galardia gaszono natomiast pożar w pomieszczeniu technicznym, w wyniku którego poszkodowana została jedna osoba. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odnalezieniu i ewakuowaniu osoby poszkodowanej oraz ugaszeniu pożaru  z linii szybkiego natarcia. W tych ćwiczeniach udział brało 5 zastępów JRG Starachowice w sumie 14 osób.

Trzydniowe ćwiczenia (23 – 25 lipca br.) zakończyły się w zakładzie Cersanit II S.A. z udziałem 5 zastępów JRG Starachowice, w sumie 14 osób.  Pożar zlokalizowano w kotłowni i zbiorniku trocin, służących jako materiał opałowy. Ratownicy podali więc dwa prądy wody (z samochodu i z działka kosza drabiny mechanicznej) i ugasili ogień.

W miejscach akcji pomieszczenia oddymiono przy pomocy wentylatora osiowego i sprawdzono kamerą termowizyjną w celu wykluczenia ukrytych zarzewi ognia.

W jednym z pomieszczeń technicznych Galardii poszkodowana została jedna osoba

(azab)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *