Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Gazeta młodych 29 lipca 2019

Tancerze MiM doskonalą umiejętności

Tuż przed wakacyjnym obozem tanecznym odbywały się w Szkole Tańca MiM warsztaty dla młodych tancerzy. Tym razem wśród zajęć znalazł się taniec współczesny, akrobatyka, zajęcia artystyczno - teatralne i kondycyjno - koordynacyjne.

 

Instruktorzy związani z MiM-em oraz ze szkołą współpracujący, spotykali się od poniedziałku do piątku (22 – 26 lipca br.) z młodymi ludźmi, by szkolić ich warsztat taneczny. W ćwiczeniach udział brały dzieci i młodzież z grup początkujących i zaawansowanych.

– Co roku przygotowujemy inny zestaw zajęć dla naszych podopiecznych – mówi szefowa Szkoły Tańca MiM, Małgorzata Dziamka. – W te wakacje wśród technik wiodących znajduje się taniec współczesny i akrobatyka. Uzupełniają je zajęcia ze skakanką i zajęcia teatralne.

Na co dzień instruktorka Kieleckiego Teatru Tańca i tancerka Zespołu Pieśni i Tańca Kielce, Agnieszka Adamczyk z tancerzami MiM szlifuje taniec współczesny. Natomiast Kamil Sobczyński z z Parku Rozrywki FlySky Kielce ćwiczy z nimi akrobatykę sportową. Zajęcia artystyczno – teatralne prowadzi natomiast Karolina Sendecka, a kondycyjno –  koordynacyjne Grzegorz Dziamka. Oboje ze Szkoły Tańca MiM Starachowice.

– Staram się co roku miksować instruktorów – tłumaczy pani Małgorzata dodając, że warsztaty przygotowują kondycyjnie tancerzy MiM do wakacyjnego obozu taneczno  – wypoczynkowego w Kątach Rybackich.

12 – dniowy turnus rozpoczyna się 29 lipca. Razem z instruktorami ten czas spędzi 40 uczestników, którzy będą nie tylko wypoczywać, ale też doskonalić swoje umiejętności.

– Obok zajęć związanych z tańcem i akrobatyką odbędą się również zajęcia artystyczne w języku angielskim. Na obozie będziemy się koncentrować na małych formach tanecznych, czyli duetach, partnerowaniu i mini formacjach – mówi Małgorzata Dziamka.

Warsztaty przygotowują kondycyjnie tancerzy MiM do corocznego wakacyjnego obozu taneczno – wypoczynkowego

Młodsze tancerki również z przyjemnością biorą udział w zajęciach

(azab)