Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informator UM 29 lipca 2019

Ulica Słoneczna z nową nawierzchnią

Dobiegła końca budowa drogi gminnej w ciągu ul. Słonecznej, od skrzyżowania z ul. Kościelną do ul. Górnej w Starachowicach. Dotąd droga gruntowa, dzięki wykonanym pracom zyskała nową nawierzchnię, chodnik i oświetlenie. 

 

   – Zakończyliśmy realizację kolejnej inwestycji drogowej, jest to nowy odcinek, wcześniej mieliśmy tu nawierzchnię gruntową, dużo węższą i żeby wykonać nową nawierzchnię z podbudową, z chodnikiem, z oświetleniem Gmina musiała uzyskać tzw. decyzję ZRID, zgodę na realizację inwestycji drogowej – informuje prezydent miasta Marek Materek.

– Uzyskanie tej zgody pozwoliło nam, po wypłaceniu odszkodowań, na przejęcie gruntów prywatnych od ich właścicieli. W ramach inwestycji wykonaliśmy kanalizację deszczową, nową nawierzchnię ze wzmocnioną podbudową, chodnik z kostki oraz oświetlenie tj. 9 lamp oświetleniowych, energooszczędnych typu LED. O realizację tej inwestycji wnioskowali mieszkańcy a także radni ze starachowickiej spółdzielczości mieszkaniowej. Cieszę się, że została ona wykonana i mieszkańcy mogą z niej korzystać.

Inwestycję zrealizowała firma Budromost Starachowice, koszt tego przedsięwzięcia to ponad milion złotych. Do wyremontowania pozostał jeszcze kolejny odcinek ulicy Słonecznej zlokalizowany po drugiej stronie ulicy Kościelnej.

– Od wielu lat mieszkańcy wnioskowali o budowę tej drogi. Serdecznie dziękuję, jako przedstawiciel mieszkańców, za tak sprawnie zrealizowaną inwestycję – mówi radny Rady Miejskiej Krzysztof Różycki. – Mam nadzieję, że znajdujący się po drugiej stronie ulicy Kościelnej, ciąg dalszy ulicy Słonecznej również zostanie wyremontowany. Droga ta stanowi połączenie ul. Młynówka z os. Skałka. W imieniu mieszkańców proszę o remont również tego odcinka ulicy.

Nowa nawierzchnia ulicy Słonecznej

Tak było jeszcze niedawno