17.8 C
Starachowice
wtorek, 4/08/2020
Strona główna Informator UM Ulica Słoneczna z nową nawierzchnią

Ulica Słoneczna z nową nawierzchnią

 

   – Zakończyliśmy realizację kolejnej inwestycji drogowej, jest to nowy odcinek, wcześniej mieliśmy tu nawierzchnię gruntową, dużo węższą i żeby wykonać nową nawierzchnię z podbudową, z chodnikiem, z oświetleniem Gmina musiała uzyskać tzw. decyzję ZRID, zgodę na realizację inwestycji drogowej – informuje prezydent miasta Marek Materek.

– Uzyskanie tej zgody pozwoliło nam, po wypłaceniu odszkodowań, na przejęcie gruntów prywatnych od ich właścicieli. W ramach inwestycji wykonaliśmy kanalizację deszczową, nową nawierzchnię ze wzmocnioną podbudową, chodnik z kostki oraz oświetlenie tj. 9 lamp oświetleniowych, energooszczędnych typu LED. O realizację tej inwestycji wnioskowali mieszkańcy a także radni ze starachowickiej spółdzielczości mieszkaniowej. Cieszę się, że została ona wykonana i mieszkańcy mogą z niej korzystać.

Inwestycję zrealizowała firma Budromost Starachowice, koszt tego przedsięwzięcia to ponad milion złotych. Do wyremontowania pozostał jeszcze kolejny odcinek ulicy Słonecznej zlokalizowany po drugiej stronie ulicy Kościelnej.

– Od wielu lat mieszkańcy wnioskowali o budowę tej drogi. Serdecznie dziękuję, jako przedstawiciel mieszkańców, za tak sprawnie zrealizowaną inwestycję – mówi radny Rady Miejskiej Krzysztof Różycki. – Mam nadzieję, że znajdujący się po drugiej stronie ulicy Kościelnej, ciąg dalszy ulicy Słonecznej również zostanie wyremontowany. Droga ta stanowi połączenie ul. Młynówka z os. Skałka. W imieniu mieszkańców proszę o remont również tego odcinka ulicy.

Nowa nawierzchnia ulicy Słonecznej

Tak było jeszcze niedawno

 

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Świętokrzyskie: potwierdzono 2 nowe zakażenia i 8 ozdrowień

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (31 lipca) komunikacie poinformowało o 657 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 7 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x