Strona główna / Wieści z gmin / Nowe pracownie informatyczne

Nowe pracownie informatyczne

W Szkole Podstawowej w Tychowie Nowym pracownia powstała w dawnym gabinecie dyrektora. Znajduje się w niej 10 nowoczesnych komputerów typu All-in-One. Komputery mają zainstalowane nowoczesne oprogramowanie i systemy operacyjne oraz dostęp do szybkiego Internetu. Dodatkowe wyposażenie pracowni informatycznej, to dwa roboty do nauki programowania. Koszt wyposażenia sali informatycznej to 32 246 zł.

Pracownia informatyczna w Szkole Podstawowej w Tychowie Starym powstała w pomieszczeniu zajmowanym dotychczas przez bibliotekę. Zainstalowano w niej 15 komputerów o identycznych parametrach jak w szkole w Tychowie Nowym. Tu także uczniowie będą korzystać z szybkiego Internetu oraz będą mieć do dyspozycji dwa roboty do nauki programowania. Koszt wyposażenia wyniósł 47 742 zł.

Pracownie utworzone w ramach projektu „Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego” są kolejnymi przekazanymi w tym roku do dyspozycji uczniów. W kwietniu do użytku we wszystkich ośmiu szkołach w gminie oddane zostały doskonale wyposażone pracownie komputerowe, utworzone w ramach wartego ponad 2 miliony złotych programu „Tak dla TIK”.

(azab)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *