Strona główna / Wieści z gmin / „Odchodzimy” Ale skąd i dokąd?

„Odchodzimy” Ale skąd i dokąd?

   Zadanie jest realizowane w ramach „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie”, a współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach inicjatywy „LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Głównym celem zaś szeroka aktywizacja i integracja mieszkańców objętych obszarem Lokalnej Grupy Działania „Wspólny Trakt.

Na wieczorze w bibliotece było gwarno

 

W spotkaniu promocyjnym wzięli udział: wiceburmistrz Iłży Dorota Paczyńska oraz radni Rady Miejskiej: Agnieszka Sępioł  – Pietrzykowska i Cezary Ziembicki, Katarzyna Smyk – profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Marii –Curii Skłodowskiej w Lublinie, która wstępem opatrzyła książkę iłżanina, oraz przedstawiciele różnych instytucji, dyrektorzy szkół, nauczyciele, poloniści sąsiedzi poety, rodzina, bibliotekarki i osoby zaprzyjaźnione z poetą oraz biblioteką.

W kolejce po autograf

Tematykę i charakter poezji nowo wydanego zbiorku przybliżyła Katarzyna Smyk, a autor, Jan Czarnecki, mówił o swojej dotychczasowej drodze twórczości. Po promocji odbył  się koncert poezji śpiewanej w wykonaniu artysty z Warszawy, Kuby Michalskiego.

Uczestnicy spotkania odśpiewali sto lat poecie częstując się pysznym tortem zaopatrzonym w napis „Benefis Pana Jana”. To wydarzenie było bardzo innowacyjne w jednym miejscu o tej samej porze można było spotkać się z regionalnym poetą, wysłuchać koncertu i nieodpłatnie otrzymać wraz z autografem nowo wydany zbiorek poezji Pana Jana.

Poetę można będzie spotkać na Przystani 11 sierpnia 2019 r. podczas XXV Iłżeckiego Jarmarku Sztuki Ludowej. Będą również spotkania na terenie gminy w poszczególnych bibliotekach filialnych, jak również w miejscowościach ościennych na obszarze objętym LGD „Wspólny Trakt”.

(m.b.)

fot. MGBP Iłża

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *