0.4 C
Starachowice
czwartek, 3/12/2020
Strona główna Aktualności Z seniorami o bezpieczeństwie

Z seniorami o bezpieczeństwie

 

Sprawność psychofizyczna jest z wiekiem coraz słabsza i ma wpływ na zdolność kierowania pojazdami, także na reakcję pieszych. Celem akcji jest więc uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych 60+, jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne.

Na spotkaniu w Starostwie Powiatowym 1 sierpnia br. o bezpieczeństwie na drodze mówił Mariusz Sztal – ekspert ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach: st. sierż. Paweł Kusiak i asp. Michał Zatorski.

O bezpieczeństwie rozmawiano z seniorami w Starostwie Powiatowym

Policjanci przytoczyli przykłady niebezpiecznych zdarzeń drogowych z ostatniego roku, wskazywali na uchybienia nie tylko ze strony kierowców, ale również pieszych, którzy często nieuważnie wchodzą na drogi, stwarzając zagrożenie przede wszystkim dla siebie. Zachęcali do rozmowy, pytając seniorów o to, jakie niebezpieczeństwa sami zauważają. Eksperci podkreślali natomiast, jaki wpływ na zdolność kierowania autem czy rowerem ma sprawność psychofizyczna, również na korzystanie z drogi jako pieszego. Była też możliwość zbadania czasu reakcji na specjalistycznym urządzeniu.

Seniorzy zdobyli dużo praktycznej wiedzy, a funkcjonariusze obdarowali ich opaskami odblaskowymi, dzięki którym pieszy jest widoczny na drodze.

(azab)

fot. wyróżniające: Starostwo Powiatowe

 

Poprzedni artykułFortepianowy koncert
Następny artykułUprzejmie informujmy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: 620 zgonów w kraju w ciągu doby

Ministerstwo Zdrowia w czwartek (3 grudnia) komunikacie poinformowało o 14 838 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 620 osób (109 osób zmarło z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x