Strona główna / Aktualności / Z seniorami o bezpieczeństwie

Z seniorami o bezpieczeństwie

 

Sprawność psychofizyczna jest z wiekiem coraz słabsza i ma wpływ na zdolność kierowania pojazdami, także na reakcję pieszych. Celem akcji jest więc uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych 60+, jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne.

Na spotkaniu w Starostwie Powiatowym 1 sierpnia br. o bezpieczeństwie na drodze mówił Mariusz Sztal – ekspert ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach: st. sierż. Paweł Kusiak i asp. Michał Zatorski.

O bezpieczeństwie rozmawiano z seniorami w Starostwie Powiatowym

Policjanci przytoczyli przykłady niebezpiecznych zdarzeń drogowych z ostatniego roku, wskazywali na uchybienia nie tylko ze strony kierowców, ale również pieszych, którzy często nieuważnie wchodzą na drogi, stwarzając zagrożenie przede wszystkim dla siebie. Zachęcali do rozmowy, pytając seniorów o to, jakie niebezpieczeństwa sami zauważają. Eksperci podkreślali natomiast, jaki wpływ na zdolność kierowania autem czy rowerem ma sprawność psychofizyczna, również na korzystanie z drogi jako pieszego. Była też możliwość zbadania czasu reakcji na specjalistycznym urządzeniu.

Seniorzy zdobyli dużo praktycznej wiedzy, a funkcjonariusze obdarowali ich opaskami odblaskowymi, dzięki którym pieszy jest widoczny na drodze.

(azab)

fot. wyróżniające: Starostwo Powiatowe

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *