18.5 C
Starachowice
wtorek, 7/07/2020
Strona główna Wieści z gmin Dbają o swoją wieś

Dbają o swoją wieś

Stowarzyszenie Przyjazna Wieś Rataje oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Marcinkowie realizują  projekt „Dbamy o swoją wieś”. Grant przyznano w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. W obu miejscowościach odbyły się warsztaty na temat bioróżnorodności i zakładania terenów zieleni, 45 osób wzięło udział w wycieczce do Buska Zdroju, Wełecza, Młodzaw i Mikułowic.

– Przewodniczka oprowadziła nas po nowym i starym parku zdrojowym w Busku Zdroju, przekazując wiele informacji i ciekawostek. Byliśmy też w Sanatorium Marconi, a w Wełeczu obejrzeliśmy pomnik przyrody – sosnę kroczącą. W ogrodzie „Na Rozstajach” na powierzchni 1 ha podziwialiśmy natomiast ponad 2 tys. gatunków roślin. A w Olejarni Zagłoby w Mikułowicach, właściciel podał nam do degustacji 12 rodzajów oleju, m.in. z czarnuszki, wiesiołka, ostropestu, słonecznika, lnu i rzepaku. Obejrzeliśmy też prezentację tłoczenia oleju z rzepaku na oryginalnych zabytkowych maszynach – relacjonują uczestnicy projektu.

Wycieczkę, zorganizowaną przez Anną Fiślak – prezesa Stowarzyszenia Przyjazna Wieś Rataje a zarazem sołtysa wsi Rataje, zakończył piknik z pieczonym karczkiem, pieczoną kiełbasą oraz chlebem ze smalcem.

fot. Gmina Wąchock

(az)

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: 4 zachorowania, 16 ozdrowień w regionie. Wśród zakażonych 2 dziewczynki...

Ministerstwo Zdrowia we wtorkowym (7 lipca) komunikacie potwierdziło 257 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x