Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 12 sierpnia 2019

Iłżecka biblioteka wyróżniona w akcji „Kartka dla Powstańca 2018”

Fundacja SENSORIA i ROSA z Wrocławia, która prowadzi ogólnopolski projekt BohaterON - włącz historię! Uhonorowała podziękowaniem Oddział dla Dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży za udział dzieci w akcji "Wyślij pocztówkę do Powstańca 2018".

W ramach projektu BohaterON, którego celem jest upamiętnienie i uhonorowanie powstańców warszawskich, w sierpniu ubiegłego roku, po raz kolejny w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, ruszyła akcja „Kartka do Powstańca”. Trwała do 2 października, do rocznicy zakończenia powstania. Dzieci z iłżeckiej placówki robiły w ramach wakacyjnych zajęć pocztówki, oraz ozdabiały te otrzymane od Fundacji Sensoria. Wysłane zostały do Fundacji, która przekazała je powstańcom. Podczas tegorocznych wakacyjnych zajęć, w ramach „Literackich wtorków”, w Oddziale dla Dzieci MGBP- Iłża, zorganizowano kolejne zajęcia, na których dzieci wykonywały własnoręcznie pocztówki.

Wypisywali też życzenia i pozdrowienia

– Dziękuję Panu za wolną Polskę oraz za to, że tak dzielnie Pan bronił Warszawy. Życzę Panu dużo zdrowia i dużo szczęścia…”, ” Dziękuję za wolną Polskę, nasze życie i życzę Wam, Powstańcy, dużo zdrowia…” – to tylko niektóre życzenia autorstwa dzieci podczas bibliotecznych zajęć w Oddziale dla Dzieci MGBP- Iłża. Po wysłuchaniu reportażu o powstańcu, Stanisławie Janie Majewskim, postanowili właśnie jemu zadedykować życzenia i pocztówkę.

fot. MGBP Iłża

Małgorzata Kosel – Oddział dla Dzieci MGBP- Iłża