Strona główna / W numerze / Lato w „Słoneczku”

Lato w „Słoneczku”

Dzieci z Punktu Przedszkolnego „Słoneczko” atrakcyjnie i aktywnie spędzają letni czas  w placówce. Mimo że to wakacje, „Słoneczko”, jak co roku, działa, a kadra zapewnia dzieciom ciekawe i interesujące zajęcia, zarówno w salach zabaw jak i na powietrzu.

– Nasza wakacyjna przygoda rozpoczęła się od zwiedzania miejscowego Muzeum Przyrody i Techniki, gdzie dzieci poznały środowisko naszej okolicy sprzed milionów lat. Wykazały się przy okazji dużą wiedzą na temat dinozaurów – mówią GAZECIE wychowawczynie.

Przedszkolaki wybrały się też pociągiem do pobliskiego Wąchocka. Wyprawa koleją była wielką atrakcją, gdyż większość dzieci podróżowała tym środkiem transportu po raz pierwszy. Przedszkolaki świetnie bawiły się na tamtejszym placu zabaw. Poznały również Klasztor, zaporę wodną na rzece Kamiennej i tradycje hutnicze naszego regionu. Kolejna wycieczka odbyła się do wiejskiej zagrody, by z bliska poznać zwierzęta gospodarskie i pracę rolników. Wielką radość sprawiła dzieciom możliwość dotknięcia lub trzymania we własnych rączkach zwierzątek. Z dużym zaangażowaniem przedszkolaki zaliczały też wycieczki piesze w okolice „Szlakowiska” i „skałek”.

Trudną i bardzo niebezpieczną pracę strażaków przedszkolaki poznały nie tak dawno. W sierpniu gościły bowiem w starachowickiej komendzie PSP, gdzie mogły oglądać, a nawet potrzymać sprzęt strażacki, aby doświadczyć jakie są ciężkie. Poznały również zasady udzielania pierwszej pomocy i wykazały się wiedzą na temat numerów alarmowych i sposobu zawiadamiania np. straży pożarnej. Wielką frajdą było natomiast „gaszenie pożaru” przy użyciu prawdziwego węża strażackiego.

Kolejną przygodą była wizyta w Salonie fryzjerskim – poznanie pracy i zawodu fryzjera, a  wszystkie dzieci wyszły z salonu z nową fryzurą. W salach przedszkolnych też dużo się działo: były m.in. lekcje żywej przyrody – spotkanie z pszczołami i mrówkami – przedszkolaki poznały ich życie, dowiedziały się jak bardzo są pożyteczne dla ludzi i przyrody. Ciekawym doświadczeniem były zabawy sensoryczne, kiedy wreszcie można było się „ciapać” i poznawać świat za pomocą wszystkich zmysłów.

Na zakończenie letnich przygód przedszkolaki będą mogły wykazać się sprytem, szybkością i spostrzegawczością w trakcie zabaw na interaktywnej podłodze.

E.T.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *