Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 12 sierpnia 2019

Mistrzów w klubie nie brakuje

LKB Rudnik

Mistrzostwa Polski w biegach górskich w Międzygórzu są od lat szczęśliwe dla zawodników Ludowego Klubu Biegacza Rudnik. W tegorocznych też odnieśli sporo sukcesów, zespołowo i indywidualnie.

Kolejny sukces odniósł w biegach górskich Sylwester Lepiarz. Reprezentant Ludowego Klubu Biegacza Rudnik pewnie zdobył mistrzostwo Polski w biegu w stylu alpejskim. Trasę z centrum Międzygórza na szczyt Śnieżnika, o długości 9,7 km, z przewyższeniami +955 m, – 55 m, pokonał w 50 min. 59 s. Na potwierdzenie swojej dominacji w 27. Biegach Śnieżnickich, mistrz Polski wygrał w niedzielę 28 lipca, towarzyszący bieg na dystansie półmaratonu (21,1 km, 735 m+). Sylwester Lepiarz zwyciężył z wynikiem 1:30:32 (niespełna 3 minuty przed Krzysztofem Żygendą).

Sylwester Lepiarz mistrzem Polski

Na dziewiątym miejscu bieg na szczyt Śnieżnika zakończyła wśród kobiet Anna Żółtak, także reprezentująca LKB Rudnik, z czasem 1:13.45, a o tytuły mistrzowskie na Śnieżniku walczyli także juniorzy i młodzicy. W biegu na 6 km juniorek, z przewyższeniem +635 m, – 55 m, trzecie miejsce zajęła Paulina Stańczak z LKB, ale w tej kategorii wieku sklasyfikowano tylko trzy zawodniczki. Piąty na takim samym dystansie wśród młodzików był Krystian Ślifierz z LKB Rudnik. Złoty medal zdobyła natomiast wiceprezes klubu, Ilona Werenkowicz-Wrona, która zwyciężyła w kategorii K-30.

Wywalczone medale i miejsca zapewniły Klubowi z Rudnika 3. miejsce drużynowo.