17.8 C
Starachowice
wtorek, 4/08/2020
Strona główna W numerze Na "Skarpie" słońce na raty

Na „Skarpie” słońce na raty

Kolejny już raz prognozy zawodowych synoptyków i babci Rozalii, co to – jak mówi – rwie ją w kościach na zmiany ciśnienia, co do joty sprawdziły się w południowej części naszego uroczego województwa. Co prawda nad Starachowicami kłębiły się ciemne chmury zapowiadające ulewę lecz za każdym razem kończyło się tylko na strachu. Ale, jak wiadomo, kto z cudzych głupstw nie mądrczy sam głupcem będzie, tym bardziej że trzeba mieć na względzie bezpieczeństwo dzieci, jak również dbałość o sprzęt.

Instruktorzy Spółdzielczego Domu Kultury SSM wolą podejść do tematu na paluszkach. Uradzili zatem, że część konkurencji środowych zajęć wakacyjnych na „Skarpie” odbędzie się na tarasie, a część wewnątrz budynku SDK. Po solidnej rozgrzewce przystąpiono więc do skoków na piłce, w których nie miały sobie równych: Nikola Fedor, Dominika Pawełczyk i Kamila Kozieł.

Wzorem Indian Ameryki Południowej lub Filipińczyków powstała atrakcyjna konkurencja z użyciem dmuchawki. Wprawdzie nie wprowadza się do rurki zatrutej strzałki, a pręcik z przyssawką wydmuchiwany jest do tarczy. Możemy być pewni, że będąc w dżungli nie cierpieliby głodu, zwłaszcza: Maciek Harabin, Kamila Kozieł i Piotrek Pisarski. Jeżeli w skakaniu z piłką mistrzynią była Kamila, to już w strącaniu kręgli zajęła trzecie miejsce, a wyprzedziły ją: Nikola Fedor i Dominika Pawełczyk. Podobnie było w rzutach do bramki. Trzecie miejsca wywalczyła Nikola Fedor, drugie Piotrek Pisarski, a najlepsza z rzucających, to Natalka Bałtowska. Emocjonujące były także rzuty lotką do tarczy. Mistrzynią w tej konkurencji została Wiktoria Młynarczyk, której plecy oglądały: Nikola Nawrot wraz z Kamilą Kozieł. Środową (7 sierpnia) rywalizację zakończyło podbijanie nadmuchanych balonów – kto najdłużej bez spotkania z podłogą.

Następna Sportowa Środa będzie gościć na osiedlu Majówka. Na mistrzów czekają upominki ufundowane przez SDK oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zapraszamy.

    

OMAR

 

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Świętokrzyskie: potwierdzono 2 nowe zakażenia i 8 ozdrowień

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (31 lipca) komunikacie poinformowało o 657 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 7 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x