17.4 C
Starachowice
czwartek, 6/08/2020
Strona główna W numerze Pielgrzymi na trasie

Pielgrzymi na trasie

„W mocy Bożego Ducha” z takim hasłem starachowiczanie pielgrzymują do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze w Częstochowie. Na prawie 180 – kilometrową trasę wierni z parafii powiatu starachowickiego wyruszyli 6 sierpnia br. po mszy świętej w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej na Łazach. Uczestniczyła w niej wojewoda Agata Wojtyszek, prezydent Starachowic Marek Materek i wiceprezydent Aneta Nasternak.

Tegoroczną pielgrzymką, w której uczestniczy 130 pątników z naszego terenu, kieruje ksiądz Piotr Czyż, wikary z parafii p.w. Wszystkich Świętych. Każdy pielgrzym duchowy otrzymał legitymację z rozważaniami, czyli rodzaj mapy duchowej, zawierającej tematy podejmowane podczas pielgrzymowania.Celem modlitewnej wędrówki jest cudowny obraz Matki Bożej w klasztorze paulinów na Jasnej Górze, gdzie dotrą 13 sierpnia br.w godzinach wczesnopopołudniowych.

fot. Parafia MBNP

(az)

Poprzedni artykułLato w „Słoneczku”
Następny artykułCysterski klasztor w renowacji
[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: w Świętokrzyskiem odnotowano 7 ozdrowień i 3 nowe zakażenia

Ministerstwo Zdrowia w środowym (5 sierpnia) komunikacie poinformowało o 640 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 18 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x