Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
W numerze 12 sierpnia 2019

Pielgrzymi na trasie


Pielgrzymi zmierzają do częstochowskiego sanktuarium, by wziąć udział w obchodach uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. To największy odpust na Jasnej Górze.

„W mocy Bożego Ducha” z takim hasłem starachowiczanie pielgrzymują do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze w Częstochowie. Na prawie 180 – kilometrową trasę wierni z parafii powiatu starachowickiego wyruszyli 6 sierpnia br. po mszy świętej w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej na Łazach. Uczestniczyła w niej wojewoda Agata Wojtyszek, prezydent Starachowic Marek Materek i wiceprezydent Aneta Nasternak.

Tegoroczną pielgrzymką, w której uczestniczy 130 pątników z naszego terenu, kieruje ksiądz Piotr Czyż, wikary z parafii p.w. Wszystkich Świętych. Każdy pielgrzym duchowy otrzymał legitymację z rozważaniami, czyli rodzaj mapy duchowej, zawierającej tematy podejmowane podczas pielgrzymowania.Celem modlitewnej wędrówki jest cudowny obraz Matki Bożej w klasztorze paulinów na Jasnej Górze, gdzie dotrą 13 sierpnia br.w godzinach wczesnopopołudniowych.

fot. Parafia MBNP

(az)