18.5 C
Starachowice
wtorek, 7/07/2020
Strona główna Informator UM Remont ulicy Spadowej

Remont ulicy Spadowej

Wykonawcą robót na ulicy Spadowej jest firma DROGMAR, koszt inwestycji to przeszło 400 tys. zł. W ramach zadania zaplanowano między innymi wykonanie robót ziemnych, wzmocnienie podbudowy, wykonanie warstwy jezdnej z kostki betonowej, wykonanie dwóch studni rewizyjnych, regulację urządzeń typu zasuwy, wykonanie hydrantów, studzienek i włazów. Obecnie usunięta została stara, zdegradowana nawierzchnia asfaltowa, teren został wykorytowany, czyli wykonano koryto pod warstwę konstrukcyjną nowej nawierzchni.

Usunięto starą, zdegradowaną nawierzchnię asfaltową

– Droga ta od wielu lat miała powierzchnię gruntową, a mieszkańcy oczekiwali na jej remont,w postaci wykonania utwardzonej nawierzchni. To wreszcie staje się faktem. Wcześniej wykonaliśmy dokumentację techniczną, w tym roku wybraliśmy wykonawcę, który do 30 września 2019 roku ma zakończyć prace. Zaczęły się od zerwania, starej nawierzchni gruntowej ze szlaką, która była tu przez lata nawożona. Mam nadzieję, że już w tym roku mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej, lepszej nawierzchni – powiedział prezydent miasta Marek Materek.

fot. UM Starachowice

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: 4 zachorowania, 16 ozdrowień w regionie. Wśród zakażonych 2 dziewczynki...

Ministerstwo Zdrowia we wtorkowym (7 lipca) komunikacie potwierdziło 257 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x