Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 12 sierpnia 2019

  Star z pucharem, remisowe derby

Z udziałem przedstawicieli Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach zainaugurowano w Starachowicach rozgrywki IV ligi.

Zanim zielono – czarni zaczęli w minioną sobotę (10 sierpnia) grę z Łysicą Bodzentyn, minutą ciszy uczczono ś.p. Kamila Pastuszkę – starachowiczanina, sędziego piłkarskiego, który 21 lipca br. zmarł w wieku 33 lat.

W meczu pierwszej kolejki rozgrywek sezonu 2019/2020 obie drużyny stwarzały sporo okazji do zdobycia gola, ale żadna bramka nie padła. W pierwszej odsłonie na boisku dominowali bodzentynianie, a po przerwie inicjatywę przejęli zielono – czarni. Nie zmieniło to jednak wyniku spotkania.

*Star Starachowice – Łysica Bodzentyn 0: 0

Star: Marzec – Ostrowski, Gębura, Nowocień, Kosztowniak – Kania – Sito (70. Sot), Stachura, Mańturz (83. Błażejewski) – Fabjański – Szydłowski (67. Anduła). Trener: Arkadiusz Bilski.
Łysica: Wróblewski – Kijanka (74. Chrzanowski), Kardas, Drożdżał, Drabik – Dziedzic, Kamiński, Mikołajek (85. Wikło), Niedbała (81. Grudziecki) – Michta, Kalista. Trener: Tomasz Dymanowski.

W 2. kolejce Star Starachowice graz ze Spartakusem Daleszyce . Mecz 18 sierpnia, w niedzielę, o godz. 17.00 w Starachowicach.

                   Ostatni sparing Kamiennej

*Kamienna Brody – Juventa /Star Starachowice 5:1.

Rozgrywki w Klasie Okręgowej Kamienna brody rozpoczyna już 15 sierpnia br. Zagra w Stopnicy z Piastem, a w weekend (17/18 bm.) planowany jest mecz w Brodach z Zenitem Chmielnik.

fot. SKS Star

  (az)