20.5 C
Starachowice
środa, 12/08/2020
Strona główna Aktualności Nowy sprzęt rehabilitacyjny w szpitalu

Nowy sprzęt rehabilitacyjny w szpitalu

Sprzęt o wartości ponad pół miliona złotych został zakupiony ze środków unijnych. Nowe wyposażenie trafiło do Zakładu Rehabilitacji Leczniczej, Oddziału Rehabilitacyjnego i Rehabilitacji Neurologicznej, Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym oraz do Pracowni Fizykoterapii i Kinezyterapii Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej Dziennej.

Na zakup nowego sprzętu, lecznica uzyskała dofinansowanie w wysokości ponad 460 000 zł. Dotacja pokryła aż 85 procent całkowitych kosztów zadania ukształtowanych na poziomie niemal 550 000 zł. Pozostałe 15 procent kosztów wygospodarowano z budżetu podmiotu leczniczego.

Zakup nowego sprzętu był możliwy dzięki realizacji Projektu pozakonkursowego pn. „Zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach dedykowane chorobom układu kostno-stawowego i/lub mięśniowego na rzecz osób dorosłych”

Dzięki wkładowi Funduszy Europejskich zakupiono: wysokiej klasy aparat USG z głowicą liniową i sektorową, platformę diagnostyczno – rehabilitacyjną oraz laser wysokoenergetyczny. Wśród nowego sprzętu znalazły się również: aparat do drenażu limfatycznego oraz zestawy do laseroterapii, leczenia ultradźwiękami, falą uderzeniową i prądami. Ponadto zakupiono Magnetronic, Sollux, Vioform, Aquavibron oraz wirówki do kończyn górnych i dolnych. Nie zabrakło także szyn do ćwiczeń, zestawów przyrządów do nauki chodzenia, stołu do pionizacji, bieżni oraz zestawów do ćwiczeń.

Sprzęt doposażył rehabilitację w PZOZ Starachowice

Zakup sprzętu rehabilitacyjnego i aparatury medycznej rozszerzy możliwości diagnostyczne pacjentów i zwiększy bezpieczeństwo hospitalizowanych i usprawnianych pacjentów, a także przyczyni się do poprawy sprawności pacjentów chorujących m. in. na stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona i z dysfunkcjami mięśniowymi.

(azab)

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x