Cross na zamku

Siódemka” to crossowy bieg na zamku w Iłży, mocno związany z Bolesławem Leśmianem. Na starcie 3 bm. stanęło do pokonania trasy wokół zamkowego wzgórza, ponad 200 biegaczy, a wśród nich Artur Kern – reprezentant kraju, trzykrotny medalista mistrzostw kraju w biegach ulicznych. Halowy mistrz Polski w biegu na 3000 metrów, aktualny rekordzista kraju w biegu na 5000 metrów w hali.

Bieg główny „III Siódemki w Podobłoczach” wygrali w swoich kategoriach: Karolina Waśniewska – Biegiem Radom! – 00:28:31 oraz Artur Kern – Hrubieszów – 00:25:04. Wśród mężczyzn II miejsce zajął Michał Kolaszt (Iłża Pędzi) oraz Michał Jagiełło (Lubienia – Husaria Race Team).

Rozegrano też bieg Nordic Walking na takim samym dystansie, a w klasyfikacji open pierwsze miejsca zajął Jakub Pietrzykowski z Iłży, wyprzedzając Wojciecha Kowalskiego z Zamościa i Zuzannę Kędziorę ze Starachowic.

– Poziom kulturowy imprezy jest dość ciężki do opisania, jednak czytając komentarze uczestników naszego biegu, wiemy, że udało się osiągnąć to, o co nam tak naprawdę chodziło. Wielokrotnie słyszymy, że bieg był wyjątkowy, naprawdę inny niż wszystkie. Zorganizowanie biura zawodów w „Malinowym Chruśniaku”, płyta ze śpiewaną poezją w pakiecie, czy muzyka na żywo przy ognisku przypadły do gustu naszym gościom i na pewno pozwoliły poczuć prawdziwą leśmianowską duszę wydarzenia – oceniają organizatorzy.

(az)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *