Strona główna / Aktualności / Oszust ukrywał się w gminie Brody

Oszust ukrywał się w gminie Brody

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z mundurowymi ze skarżyskiej  komendy, od pewnego czasu analizowali zgłoszenia dotyczące oszustw na szkodę seniorów. Ze sposobu działania wynikało, że za oszustwami może stać ten sam sprawca.  Mężczyzna w średnim wieku wchodził do mieszkań pod pretekstem sprzedaży warzyw, owoców i jajek. Najpierw prosił o gotówkę, potem szedł po towar, którego w rzeczywistości nigdy nie miał. Po wyjściu od ofiary znikał. Seniorzy w ten sposób tracili od 200 do nawet 2000 złotych.

Policjanci ustalili, gdzie może przebywać podejrzewany o przestępstwa mężczyzna. W minioną środę (14 sierpnia) zatrzymali go w wynajmowanym domku letniskowym nad zalewem w Brodach. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli 200 złotych, które prawdopodobnie pochodzą z przestępczego procederu. Dzień wcześniej, swoją metodą oszukał starszą mieszkankę Ostrowca Świętokrzyskiego, która nie zdążyła zgłosić tego faktu policjantom.

50 – latek został zatrzymany i usłyszał zarzut oszustwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a za oszustwo grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Śledczy ustalili, że mężczyzna dokonał kilku przestępstw na terenie powiatu skarżyskiego, starachowickiego, ostrowieckiego, koneckiego i kieleckiego. Nie wykluczają, że przestępczą działalność prowadził również na terenie województw: śląskiego, mazowieckiego i małopolskiego.

fot. ilustracyjne

(azab)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *