Strona główna / Informacje sportowe / Radość pawłowian na mecie

Radość pawłowian na mecie

W biegu w Kotelnicy Białczańskiej wystartowało prawie 4000 Dzików – tak nazywają się uczestnicy biegu. Mierzyli się z przeszkodami terenowymi oraz przeszkodami konstrukcyjnymi,  które wymagają dużej siły i sprawności fizycznej.  Na tej ekstremalnie trudnej, 10-kilometrowej trasie dobrze poradziła sobie pawłowska ekipa, a była w niej Izabela Wrona, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Starachowickiego.

  – To było istne trzęsienie ziemi w Białce Tatrzańskiej – relacjonuje Izabela Wrona. – Zjazd szaleńców, którzy biegną i walczą sami ze sobą na trasie. Czuję każdy mięsień swojego ciała, ale nie przeszkadza mi to. Wspaniali ludzie. Mnóstwo emocji. Uśmiech. Wspomnienia. Radość na mecie. Dlaczego walczysz? Bo każda przeszkoda, każda wspinaczka, każde czołganie, turlanie, niesienie belki, niesienie worków z piachem, każdy tunel i każdy strumień przypomina ci, że jesteś mocny, że to pokonasz, że już nie możesz, ale dasz radę! I ci ludzie, którzy widzą, że ciężko ci już nawet podnieść nogę, żeby przejść dalej, kładą ci własny bark i mówią „dajesz dziku”!!! Wyciągają cię z błota po pas, przepasani jakąś zabawną różową wstążka na głowie jak Rambo, podają ci brudną rękę, a ty wychodzisz na kolanach, mówisz „dzięki” i lecisz dalej! – dzieli się wrażeniami Iza Wrona.

Drużynowo reprezentacja Pawłowa zajęła 5. miejsce na 29 ekip z całego kraju, natomiast Rafał Orczyk z Kałkowa uplasował się na 2. miejscu w kategorii 16-29 lat, z czasem 1 godzina i 38 minut.

Skład ekipy Stowarzyszenia Gmina Pawłów Plus: Dominika Lipa, Izabela Wrona, Milena Czaja, Agata Przygoda, Bartosz Miśkiewicz, Sławomir Orczyk, Rafał Orczyk, Krzysztof Chudak, Albert Czajkowski, Kamil Orczyk, Maciej Bielacha, Wojciech Wrona, Dawid Lipczyński, Artur Walkiewicz. Wolontariuszkami na Hunt Run były Izabela Tokarska i Wiktoria Maciąg z Pawłowa pomagając przy organizacji imprezy.

fot. arch. prywatne

(m.b.)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *