15.1 C
Starachowice
czwartek, 13/05/2021
Strona główna Wieści z gmin Święto Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego

Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Nowa Słupia, Świętokrzyski Batalion PDS im. „Czwartaków” oraz kustosz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie – Godowie byli organizatorami uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Odbyły się 11 sierpnia br. z udziałem pocztów sztandarowych i Kompanii Honorowej.

Prezes Zarządu ZKRPiBWP, dowódca Batalionu płk Jarosław Chrobot przedstawił rys historyczny Bitwy Warszawskiej, jej znaczenie dla dalszych losów Polski i Europy, a także historię Święta Żołnierzy: jak obchodzono je w okresie przedwojennym i w czasie wojny oraz dzieje Święta Wojska Polskiego w okresie powojennym i obecnie.

Nabożeństwu przewodniczył ks. kustosz Zbigniew Stanios

– Módlmy się za poległych w czasie I wojny światowej, Bitwy Warszawskiej oraz w czasie II wojny światowej, za żołnierzy, kombatantów, ich rodziny oraz w intencji pomyślności, jedności, pokoju i spokoju dla naszej ukochanej ojczyzny i nas tu zgromadzonych – prosił koncelebrujących nabożeństwo księży z księdzem kustoszem Zbigniewem Staniosem na czele  – płk ds Jarosław Chrobot.

Mjr ds Janusz Stępień odczytał Apel Poległych

Po modlitwie uczestnicy uroczystości złożyli pod tablicą ofiar katastrofy smoleńskiej wiązanki,  a mjr ds Janusz Stępień odczytał Apel Poległych.

(jach)

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x