Z raportów

                        Mandat dla właściciela

W poniedziałkowe (12 sierpnia br.) popołudnie, na ulicy Ostrowieckiej w Starachowicach pod koła jadącego samochodu wtargnął pies. Auto zostało uszkodzone. Policjanci zatrzymali kierującemu dowód rejestracyjny, gdyż nie nadawało się do dalszej jazdy. Ustalono, że właścicielem psa jest mieszkaniec jednej z pobliskich posesji. Został ukarany mandatem w wysokości 100 złotych, za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

 

                                           Seniorka straciła pieniądze

Mimo wielu apeli policji, starsi mieszkańcy wciąż z ufnością wpuszczają do swoich domów obce osoby. Tak też było w minioną środę (14 sierpnia br.) w Starachowicach. W godzinach przedpołudniowych do mieszkania 86 – latki zapukała kobieta, która podała się za pracownicę opieki społecznej. Wykorzystując chwilową nieuwagę seniorki, z barku zabrała 2000 zł.

 

                                     Kieszonkowiec w autobusie

76 – letnia mieszkanka Starachowic, w minioną środę (14 sierpnia br.) złożyła zawiadomienie, że  została okradziona. Do zdarzenia miało dojść 9 sierpnia br. w autobusie MZK na trasie między ul. Konstytucji 3 Maja a ul. 1 Maja. Nieznany mężczyzna, z zasuniętej torby ukradł seniorce portfel, w którym miała dowód osobisty, prawo jazdy, kartę bankomatową, legitymację emeryta, bezpłatny bilet MZK, Kartę Seniora i 400 zł gotówki.

 

Samochód w ogniu

15 sierpnia br., po godzinie 20.00, do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na ulicy Kieleckiej. Paliła się komora silnika w peugeocie 206. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu piany gaśniczej i sprawdzenia auta pod kątem ukrytych zarzewi ognia.

                                               Ukradli w firmie

Kradzież portfela, w którym było 1700 zł gotówki, dowód osobisty, prawo jazdy i karta bankomatowa, zgłosił policji 16 sierpnia br. przed godz. 23.00, 31 – letni mieszkaniec Starachowic. Miało do tego dojść w firmie w Kałkowie, gmina Pawłów.

(azab)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *