Strona główna / Aktualności / Remont mostu w Michałowie realny

Remont mostu w Michałowie realny

Zamknięty dla ruchu most był wielokrotnie tematem naszych interwencji, interpelacje w tej sprawie zgłaszała na sesjach radna Marta Zięba i wreszcie jest efekt. Na sesji Rady Miejskiej 14 sierpnia br. radni głosowali nad wnioskiem Referatu Inwestycji Miejskich, który zaproponował zwiększenie planu wydatków o kwotę 682.000 zł na zadaniu pn.: „Remont ul. Fryderyka Lempe wraz z remontem mostu na rzece Kamiennej w Starachowicach”, co spowodowane jest koniecznością uzupełnienia środków do kwoty 1.582.000 zł, najkorzystniejsza oferta z przetargu. Zwiększenie planu wydatków umożliwi rozstrzygnięcie postępowania. Radni dowiedzieli się też, że prezydent Marek Materek otrzymał informację od wojewody świętokrzyskiej Agaty Wojtyszek, że ta inwestycja została ujęte na liście zadań Funduszu Dróg Samorządowych, a dofinansowane zostanie udzielone po zatwierdzeniu przez prezesa Rady Ministrów.

Radna Marta Zięba w imieniu mieszkańców osiedla Michałów złożyła interpelację związaną z zapewnieniem transportu na czas trwania remontu mostu.

– Mieszkańcy zwracają się z prośbą, aby na czas remontu mostu na rzece Kamiennej zapewnić dojazd dzieciom z ulicy Wschodniej do Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Ostrowieckiej. Do tej pory chodziły do szkoły przez most. Trasa przejścia zajmowała około 15 minut. Nie jest możliwe, aby w sytuacji, kiedy będą trwały prace i nie będzie zapewnionego dodatkowego przejścia w postaci kładki, dzieci chodziły pieszo przez Dziurów. Po pierwsze, chodzi o czas dotarcia do szkoły, zajęłoby to około dwóch godzin, po drugie, względy bezpieczeństwa. Dlatego mieszkańcy proszą o zapewnienie transportu, który by dzieci zawoził i przywoził ze szkoły. Również o spotkanie, najlepiej w szkole, aby ustalić godziny odjazdu i przyjazdu autobusu czy busa – wnioskowała radna. Interpelowała również o zapewnienie niedzielnego dojazdu do kościoła chociaż na jedną, poranną mszę świętą.

Prezydent Marek Materek odpowiedział, że kwestie przewozów na czas trwania remontu mostu zostały uwzględnione w zapisach przetargu.

(azab)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *