Strona główna / Wieści z gmin / Być dobrze poinformowanym

Być dobrze poinformowanym

W gminie Mirzec działa system ostrzegania SISMS, aktywna jest także aplikacja „Blisko”, która daje znacznie więcej funkcjonalności niż system powiadamiania smsowego. Za pomocą tej aplikacji można otrzymywać informacje na telefon komórkowy na temat aktualności lokalnych, nadchodzących wydarzeniach, gospodarki odpadami, pomocy społecznej, profilaktyki zdrowotnej, ostrzeżeń meteorologicznych, wyłączeń prądu, jakości powietrza, stężeniu czynników alergicznych w powietrzu, komunikatów policji, informacji o poszukiwanych dzieciach.

Aplikacja „Bliskojest bezpłatna, łatwa i wygodna w obsłudze, dostarcza informacje tylko z wybranych serwisów; o każdej nowej wiadomości powiadamia sygnał jak przy sms, a dostępna jest na platformach Android, Ios i Windows Mobile. Można w niej również włączyć powiadomienia: Child Alert – ogólnopolski kanał z komunikatami na temat poszukiwania zaginionych dzieci, RSO – czyli Regionalny System Ostrzegania nadający komunikaty o zagrożeniach pogodowych i nie tylko.

Instalowanie aplikacji trwa kilkanaście sekund, a dla gminy Mirzec dostępna jest na stronie https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/b0e0dd55/Gmina-Mirzec

(mg)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *