Strona główna / Informacje sportowe / Nikola Serafin złotą medalistką
cof

Nikola Serafin złotą medalistką

Okręg PZW Kielce reprezentowały na Ogólnopolskiej Olimpiadzie w Sportach Wędkarskich, rozegranej w dniach 1-4 sierpnia w Lubsku dwie drużyny. W ekipie do 12 lat znalazła się reprezentantka koła PZW Brody i klubu sportowego WKS Kiełb Brody Nikola Serafin. W trójboju spinningowym Nikola osiągnęła wyśmienity wynik 253,920 pkt., pokonując drugiego zawodnika ponad 17 punktami i zdobywając złoto. II miejsca zajęła natomiast w teście sprawnościowym z wynikiem 194 na 200 możliwych pkt. oraz w teście wiedzy ekologiczno-wędkarskiej, z maksymalnym wynikiem 39 pkt. W zawodach spławikowych kielecka młodzież poradziła sobie już gorzej, ale zmierzyli się z kadrą Polski w wędkarstwie spławikowym. Najlepszym wynikiem było 7. miejsce Nikoli Serafin.

W kategorii indywidualnej 12 – latków, z wynikiem 5 pkt., zwyciężyła Nikola Serafin, a pierwsza drużyna okręgu PZW Kielce zajęła III miejsce. Ostatecznie całoroczną edycję Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży w Sportach Wędkarskich `2019 w kat. do 12 lat wygrała Nikola Serafin, a pierwsza drużyna okręgu PZW w Kielcach zajęła II miejsce.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich była ostatnią z cyklu olimpiad w tym roku i podsumowaniem całorocznych startów w kategoriach indywidualnych i drużynowych. Rok 2019 dla młodzieży wędkarskiej okręgu PZW Kielce, startującej w Pińczowie, Gdańsku i Lubsku, okazał się bardzo udany, a dla naszej młodej zawodniczki najlepszy w krótkiej jak do tej pory karierze sportowej – wynik osiągnięty mozolnymi treningami na boisku, nad wodą oraz nauką w domu.

fot. arch. prywatne

Aleksandra Serafin

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *