Z raportów

 

Pijany cyklista

W niedzielne (18 sierpnia br.) przedpołudnie, na ul. Radomskiej w Brodach, kierujący rowerem 40 – latek, jadąc po chodniku stracił panowanie nad prowadzonym jednośladem w wyniku czego upadł. Został przewieziony do szpitala. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał 3,5 promila.

 

Nieuczciwy sprzedawca

Mieszkaniec gminy Pawłów za pośrednictwem internetowego portalu ogłoszeniowego kupił hulajnogę za kwotę 800 złotych, lecz zakupionego towaru nie otrzymał.

 

Nie ustąpił pierwszeństwa

W poniedziałkową (19 sierpnia br.) noc, na skrzyżowaniu ul. Iłżeckiej, Armii Krajowej i kardynała Stefana Wyszyńskiego w Starachowicach doszło do zderzenia dwóch pojazdów. 25 – letni kierowca auta marki peugeot nie dostosował się do znaków informujących, że musi ustąpić pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji ze skodą, którą podróżował 22 – latek. Obu kierującym nic się nie stało. Byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.

 

Mandat dla seniora

Na skrzyżowaniu ul. Iłżeckiej z Targową w Starachowicach, we wtorek (20 sierpnia br.) w godzinach porannych, doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. 73 – letni mężczyzna kierujący samochodem marki ford jadący ulicą Targową chciał skręcić w lewo do Rynku. W tym samym czasie od skrzyżowania z sygnalizacją świetlną i pierwszeństwem przejazdu, również w stronę Rynku, samochodem suzuki jechał 70 – latek. Kierowca forda nie ustąpił mu pierwszeństwa i doprowadził do kolizji. Został ukarany mandatem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 

Straciła portfel 

W jednym ze sklepów w Starachowicach, w środę 21 sierpnia, nieznany sprawca ukradł portfel klientce, w którym obok dokumentów znajdowało się również 300 złotych.

 

Nie wyhamował 

Na skrzyżowaniu dróg w Rudniku (gm. Brody), w czwartkowy (22 sierpnia br.) poranek zderzyły się dwa samochody osobowe. 57 – latek kierujący samochodem marki mazda nie dostosował prędkości i najechał na tył audi, którym jechała 42 – letnia kobieta. Oboje byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.

 

Nikt nie ucierpiał

W miniony czwartek (22 sierpnia) przed godz. 16.00, w rejonie skrzyżowania ul. Iłżeckiej ze Zgodną zderzyły się dwa pojazdy. Z ulicy Zgodnej wyjeżdżał samochód dostawczy marki opel movano, którym kierował 55 – letni mieszkaniec gminy Brody. Kierowca nie zachował należytej ostrożności, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z osobową skodą, za kierownicą której siedział 60 – latek. Obaj mężczyźni zostali poddani badaniu na obecność alkoholu w organizmie, byli trzeźwi. Na szczęście nie stało im się nic poważnego. Kierowca dostawczaka został ukarany mandatem.

 

Wystarczyła chwila

W Starachowicach, w czwartkowy wieczór, nieznany sprawca ukradł rower pozostawiony przy sklepie. Właściciel ocenił jego wartość na 600 złotych. Policjanci zatrzymali 26 – latka podejrzewanego o kradzież.

 

Ciężarówką w toyotę

24 sierpnia br. po godz 18.20 na krajowej „dziewiątce” w Krynkach, obywatel Rumunii, kierujący ciężarowym samochodem MAN, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków i najechał na tył toyoty, którą jechała kobieta. Została zabrana przez medyków do szpitala na obserwację.

               Nietrzeźwy kierowca

Również w sobotę (24 sierpnia) o godz. 21.29 na ul. Batalionów Chłopskich w Starachowicah, kierujący pojazdem audi 30-latek (nietrzeźwy, ponad 1,5 promila) zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W aucie jechało z nim dwóch pasażerów: 29-latek i 31-latek. W wypadku ranni zostali kierowca oraz 31-letni pasażer. Zostali przewiezieni do szpitala

 

(azab)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *