Strona główna / W numerze / Kawałek serca dla zwierząt

Kawałek serca dla zwierząt

Z inicjatywy Agnieszki Grędy, w piękną akcję zbierania darów dla poprawy standardu pobytu zwierząt w schronisku w Rudniku, włączyła się GAZETA

– Pomysł wpadł mi dosłownie w sekundzie, kiedy okazało się, że odwiedzę moje rodzinne miasto. Zaczęłam wtedy pytać w pracy czy ktoś ma ochotę przyłączyć się do zbiorki. Przez około tydzień prawie codziennie zwoziłam do swojego domu w Holandii koce, kołdry, karmę w opakowaniach po 8 – 12 kg. Jednak pomyślałam, że skoro i tak będę w Starachowicach to zbiórkę ogłoszę i tam. Napisałam do Gazety, aby zbiórka miała jeszcze większy rozgłos. I to był strzał w dziesiątkę! Mieszkańcy naszego miasta bardzo chętnie włączyli się do zbiorki – cieszy się pani Agnieszka.

W akcji z Gazetą Starachowicką udało się zebrać ponad 340 kg suchej/mokrej karmy dla psów oraz 35 kg dla kotów. Ogromną ilość ręczników, koców, smyczy, zabawek, misek i innych potrzebnych darów. Miała za zadanie pomóc przytulisku i zwrócić uwagę na problem porzuconych czworonogów. Zwierzęta trafiają bowiem do schroniska głównie za sprawą ludzkiej niefrasobliwości, głupoty, czy zwykłego braku serca. Należy o tym głośno i dobitnie przypominać, bo zwierzęta przecież też czują i chcą być kochane.

(kik)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *