Strona główna / Wieści z gmin / Mirzecka Gminna Linia Komunikacyjna

Mirzecka Gminna Linia Komunikacyjna

We wtorek (27 sierpnia br.), wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn przy kontrasygnacie skarbnik gminy Wandy Węgrzyn podpisał z wojewodą świętokrzyską Agatą Wojtyszek umowę na dofinansowanie przywrócenia połączeń komunikacyjnych o charakterze użyteczności publicznej.

Gmina w ramach przywracania połączeń autobusowych do miejscowości, w których komunikacja nie funkcjonuje albo jest niewystarczająca, uruchomi Gminną Linię Komunikacyjną na trasie: Tychów Stary Podlesie – Ostrożanka – Małyszyn – Tychów Stary – Mirzec I – Mirzec II – Trębowiec – Osiny – Gadka – Jagodne – Tychów Stary Podlesie. Na tej trasie, której długość wynosi 66 kilometrów zaplanowano 62 przystanki. W dni powszednie, od września odbywać się będą dwa pełne kursy na całej pętli (66 kilometrów) i jeden kurs na trasie skróconej (33 kilometry).

Planowane koszty funkcjonowania Gminnej Linii Komunikacyjnej do końca 2019 roku to 66.000 złotych, przy czym dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych to kwota 13.200 złotych. Kwota wyasygnowana z budżetu gminy to 3.700 złotych. Pozostałe koszty funkcjonowania Gminnej Linii Komunikacyjnej zostaną pokryte ze sprzedaży biletów.

fot. UG Mirzec

(azab)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *