Strona główna / Bezpieczeństwo / Smutny bilans drogowy

Smutny bilans drogowy

Za jazdę pod wpływem alkoholu funkcjonariusze KPP karali mandatami. Kto je dostał podczas weekendowej akcji? W sobotę (24 sierpnia br.) doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących. W Wąchocku 59 – latek kierujący daewoo wjechał do głębokiego rowu, a następnie próbował z niego wyjechać. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W Starachowicach na ul. Batalionów Chłopskich. 30 – letni obywatel Ukrainy jadący audi zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

– W niedzielę (25 sierpnia br.) do kontroli drogowej został zatrzymany 20 –latek, który osobowym fiatem, przekroczył dopuszczalną prędkości oraz korzystał podczas jazdy z telefonu komórkowego – relacjonuje st. sierż. Paweł Kusiak, rzecznik KPP w Starachowicach. – W trakcie czynności okazało się, że młodzieniec nie posiada uprawnień do kierowania oraz znajduję się po spożyciu alkoholu. Policjanci wobec 20 – latka sporządzili wniosek do sądu za wszystkie wykroczenia.

Również w niedzielę, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 39 – letniego kierującego motorowerem, który miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło też w niedzielny wieczór, w Jadownikach.

– Kierująca mercedesem 39 – latka, na łuku drogi wjechała w przydrożne krzaki. Została przetransportowana do szpitala. Na szczęście nie doznała żadnych obrażeń – mówi Paweł Kusiak.

Pobrano jej krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków.

(azab)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *