Z raportów

Potrącił matkę z dzieckiem

W poniedziałek (26 sierpnia br.) po godzinie 17.00 w miejscowości Białka (gmina Iłża) doszło do wypadku. Kierujący motocyklem marki honda 37 – latek potrącił kobietę, która prowadziła wózek z dwuletnim dzieckiem. 30 – latka i dziecko, oboje z obrażeniami ciała, zostali przewiezieni do szpitala.

 

Oddalił się z miejsca zdarzenia

27 sierpnia br. przed godz. 22.00, w Świętomarzy (gm. Pawłów), kierujący mazdą, prawdopodobnie stracił panowanie nad autem, które po przekoziołkowaniu wylądowało na dachu. W samochodzie interweniujący policjanci nie zastali kierowcy. Szybko go jednak namierzyli. To 25 – letni mieszkaniec gminy Pawłów. Odpowie za spowodowanie kolizji.

 

Feralny zakup

29-latka z gminy Brody kupiła za pośrednictwem Internetu telefon, płacąc za niego 1200 złotych. Niestety, nie otrzymała zakupionego towaru, a kontakt ze sprzedającym stał się nagle nierealny.

 

Chuligan na osiedlu

W Starachowicach, na terenie parkingu przyblokowego, 28 sierpnia br., nieznany sprawca uszkodził powłokę lakierniczą zaparkowanego auta marki hyundai. Właścicielka oszacowała straty na kwotę 2500 złotych.

 

Uwaga na oszustów

Do dwójki starachowickich seniorów, w miniony czwartek (29 sierpnia br.) zadzwonił mężczyzna, który posługując się wymyślonymi historiami, chciał oszukać ich metodą na tzw. „policjanta”. W pierwszej sytuacji poinformował rozmówczynię, że jej konto jest zablokowane, ale seniorka zachowała czujność i rozłączyła się. W drugim przypadku przestępca przedstawił się jako policjant i poinformował, że została rozpracowana grupa osób, przy których znaleziono dokumenty tożsamości i wśród nich jest dowód osobisty starszej osoby, z którą rozmawiał. Kobieta nie dała się nabrać. Obie seniorki natychmiast powiadomiły policję o zaistniałych sytuacjach.

 

Po pijaku jechał autem

W czwartek 29 sierpnia br., w samo południe, w rejonie skrzyżowania ulic Radomskiej i Kieleckiej zderzyły się dwa pojazdy. 45-letni mieszkaniec gminy Brody jadący samochodem marki peugeot, najprawdopodobniej na skutek niezachowania należytej ostrożności i odległości, najechał na tył poprzedzającego go auta i doszło do zderzenia. Mężczyzna został poddany badaniu na obecność alkoholu w organizmie, które wykazało ok. 2,5 promila. Został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w KPP, zatrzymano mu prawo jazdy, a czeka go jeszcze postępowanie przed sądem.

(azab)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *