Strona główna / Informator UM / Zapraszamy na spotkania o ekologii

Zapraszamy na spotkania o ekologii

Samorządy coraz częściej zaczynają zwracać uwagę na kwestie związane z wysoką jakością środowiska naturalnego. Naszym wspólnym celem jest stworzenie bezpiecznej i sprzyjającej mieszkańcom przestrzeni do życia, efektywnej pod względem energetycznym i ekonomicznym, tworzonej i funkcjonującej z poszanowaniem środowiska naturalnego i nas samych.

W związku z tym Urząd Miejski w Starachowicach organizuje cykl spotkań sieciujących dotyczących problematyki środowiska naturalnego. Spotkania mają na celu promowanie działań, które mogą uczynić miasta bardziej przyjaznym miejscem do życia i ograniczać ich negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z doświadczeniami innych miast w zakresie polityki zrównoważonego rozwoju, przyswoić wiedzę na ten temat przekazywaną przez ekspertów oraz przedstawić własne, sprawdzone rozwiązania. W programie przewidziano dyskusje z ekspertami o zagadnieniach związanych z adaptacją do zmian klimatu, odpowiednim gospodarowaniem zasobami miasta czy zielenią w mieście.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 2 września 2019 r. o godz. 11.00 w Sali Olimpia w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, a tematem przewodnim będzie gospodarka o obiegu zamkniętym i efektywność energetyczna.

Program spotkania

11.00 – „Gospodarka obiegu zamkniętego uwzględniająca termiczne unieszkodliwianie odpadów” – Paweł Czupryn, Zakład Analiz Środowiskowych Eko Precyzja

11.30 – „Przykłady wykorzystania gospodarki obiegu zamkniętego w praktyce” – Adam Dzida, Zakład Analiz Środowiskowych Eko Precyzja

12.00 – Otwarta dyskusja z ekspertami i samorządowcami

Kolejne spotkania odbędą się 13 września (jakość powietrza w mieście) oraz 30 września (zielona i błękitna architektura).

Serdecznie zapraszamy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *