Strona główna / Aktualności / Starachowickie drogi w remoncie

Starachowickie drogi w remoncie

Prezydent Marek Materek z wojewodą świętokrzyską Agatą Wojtyszek wizytowali kolejne inwestycje w Starachowicach. Tym razem uwagę skupili na ulicy Żytnią, gdzie prowadzone są prace na odcinku od ul. Smugowej do ul. 6 Września, gdzie wymieniana jest nawierzchnia jezdni na odcinku o długości 1185, buduje się chodniki i zjazdy.

– Koszt tego przedsięwzięcia to około 1 mln 700 tys zł. Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu, jakie dostaliśmy z środków rządowych za pośrednictwem wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek – mówił Marek Materek. – Prace na odcinku od ul. Smugowej do al. Św. Jana Pawła są mocno zaawansowane, wykonane zostało okrawężnikowane całego odcinka, regulowane będą studnie kanalizacji sanitarnej, jest wzmocniona podbudowa, na której zostanie położona nowa nawierzchnia asfaltowa. Zaawansowane są także prace na odcinku od al. Św. Jana Pawła II do ul. 6 Września. Tam też będziemy wymieniali chodnik i położona zostanie nowa nawierzchnia drogi na wzmocnionej podbudowie – dodał.

– Bardzo się cieszę, że kolejne, starachowickie ulice są remontowane. Przypomnę, że 25 mln 500 tys. zł, tyle otrzymało województwo świętokrzyskie w ramach programu konkurencyjności regionów, natomiast sama al. Świętego Jana Pawła II dostała z tego programu 5 mln złotych. To były duże środki, ale ta ulica wymagała tego remontu –  powiedziała wojewoda Agata Wojtyszek – Ulica Żytnia w poprzednich latach również była remontowana, na odcinku od ul. Smugowej w kierunku zalewu Lubianka. Natomiast pozostał duży fragment, który wymagał naprawy i cieszę się, że dziś jesteśmy na placu budowy, a niebawem oddamy mieszkańcom, w całości wyremontowaną ulicę Żytnią. To poprawi znacznie bezpieczeństwo osób jeżdżących samochodami oraz pieszych. Cieszę się, że mogę pomóc i mam nadzieję, że takie możliwości będą dalej –  powiedziała Agata Wojtyszek..

Prace na ulicy Żytniej potrwają do końca października br.

fot. UM Starachowice

(azab)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *